Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Godów: Sylwester bez imprezy na granicy

Rosnące ceny prądu sprawiają, że samorządy zaciskają pasa. Gmina Godów, aby szukać oszczędności, zdecydowała się na odwołanie transgranicznej imprezy sylwestrowej.

Godów: Sylwester bez imprezy na granicy
Gmina Godów, aby szukać oszczędności, zdecydowała się na odwołanie transgranicznej imprezy sylwestrowej.

W związku z obowiązkiem ograniczenia zużycia energii elektrycznej przez placówki samorządowe i rządowe włodarze muszą podjąć konkretne kroki. Jak zamierza oszczędzać gmina Godów?

Nie więcej niż 21 stopni Celsjusza

Inspektor ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy w Godowie Artur Marcisz zwraca uwagę, że zgodnie z przepisami w pomieszczeniach biurowych temperatura powinna być nie niższa niż 18 stopni Celsjusza. Dodaj, że w latach poprzednich była ona wyższa, tak by pracownicy, klienci, jak i osób korzystających z obiektów gminnych mogli uzyskać względny komfort cieplny. - W ramach wprowadzanych oszczędności, zarówno w urzędzie gminy, jak i jednostkach podległych, w tym w placówkach oświatowych, zimą temperatura maksymalna wewnątrz tych obiektów nie powinna przekraczać 20-21 stopni Celsjusza - przekazuje nam Artur Marcisz.

Jasny cel

Zarządzający wszystkimi obiektami gminnymi w Godowie, które są wieczorami i nocą oświetlane, otrzymali polecenie od kierownictwa gminy, by w miarę możliwości ograniczyć liczbę działających w porach wieczornych i nocnych punktów oświetlenia, tak jednak, by nie wiązało się to z drastycznym spadkiem bezpieczeństwa wokół tych obiektów. Czyli by zachowane zostało oświetlenie ciągów pieszych i schodów, przy tych obiektach. - Naszym celem jest obniżenie zużycia prądu co najmniej o 10% rok do roku - mówi nasz rozmówca.

Transgranicznej imprezy nie będzie

Jak zwraca uwagę inspektor Marcisz, gmina do tej pory unikała epatowania dekoracjami świątecznymi. - Były one skromne i takie też pozostaną - mówi. - Natomiast planowaliśmy w tym roku organizację wspólnie z czeską gminą Petrovice u Karvine imprezy sylwestrowej "Sylwester na Granicy". Planowana organizacja tej imprezy wynikała z podpisanego na ten rok programu współpracy między gminami, ostatecznie jednak, mając świadomość kosztochłonności również energetycznej takiego wydarzenia, podjęliśmy z czeskimi partnerami decyzję o rezygnacji z jego organizacji - przekazuje.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].