Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wszystkich Świętych w Nędzy. Nowy proboszcz, nowe porządki [ZDJĘCIA]

Dzisiejsze święto w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Nędzy odbyło się nieco inaczej niż w minionych latach. Nowy proboszcz Mariusz Babula wprowadził drobne zmiany.

Wszystkich Świętych w Nędzy. Nowy proboszcz, nowe porządki [ZDJĘCIA]
Procesja różańcowa po cmentarzu w Nędzy.

W tym roku w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych (31 października) o godzinie 20.00 odbyło się czuwanie z modlitwą, które zakończyło się apelem jasnogórskim o 21.00.

Dzisiaj w uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) odbyły się trzy msze, o 8.00, 9.30 i 11.00. a o godzinie 14.00 odbyła się modlitwa różańcowa za zmarłych.

Modlitwa przy jednej ze stacji

W poprzednich latach o 14.00 przed nabożeństwem przygotowywano stół, na którym ustawiono zapalone znicze, ofiarowane przez rodziny zmarłych minionego roku, czyli od ostatniej uroczystości Wszystkich Świętych, aby następnie, podczas podczas procesji na cmentarzu, zanieść je na groby swoich bliskich. W tym roku tego zwyczaju nie było. Mimo to część osób z przyzwyczajenia przyniosła znicze do kościoła.

Tegoroczna uroczystość zaczęła się od krótkiego wstępu w kościele, a następnie przeniosła się na cmentarz, gdzie podczas procesji różańcowej wspominano zmarłych przy wspólnej modlitwie. Procesja podzielona była na pięć stacji, które znajdowały się również między grobami.

Modlitwa i święcenie grobów

Uroczystość i procesja różańcowa zakończyła się w kościele (choć niektórzy wierni już wcześniej rozeszli się do grobów swoich bliskich).

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zagi (83.26. * .231) 27.01.2023 19:53

kompletna porażka :(

~Homileta (178.43. * .2) 13.11.2022 01:52

Nie ma przygotowanych kazań,to takie bajery o sobie.

~eee (46.170. * .2) 03.11.2022 10:04

Proboszcz porażka