Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych w Rybniku

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę (30.10.) na ulicy Piasta w Rybniku. 62-letni kierujący volvo, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 37-letnią kobietę, która trafiła do szpitala.

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych w Rybniku
Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy. / fot. KMP Rybnik

Do wypadku doszło w niedzielę (30.10.), po godzinie 14.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku, na ulicy Piasta. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 62-letni kierujący volvo jadąc w kierunku ulicy Gliwickiej, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 37-latkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy.

Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę i udzielić mu pierwszeństwa. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń

- przypomina rybnicka policja.

fot. KMP Rybnik

Kierujący mają również obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania oraz przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę.

fot. KMP Rybnik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].