Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Więcej samochodów zaparkuje przy punkcie widokowym w Pogrzebieniu. Co jeszcze się zmieniło?

Kornowaccy urzędnicy podsumowali projekt pn. „Poprawa atrakcyjności turystycznej punktu widokowego w Pogrzebieniu na szlaku wież i platform widokowych Euroregionu Silesia”. W efekcie zyskało otoczenie.

Więcej samochodów zaparkuje przy punkcie widokowym w Pogrzebieniu. Co jeszcze się zmieniło?
W ramach zadania zyskał m.in. kontener widokowy, bo przeszedł renowację (fot. UG Kornowac)

W urzędzie przypominają, że projekt miał na celu poprawę dostępności i atrakcyjności turystycznej punktu widokowego w Pogrzebieniu, poprzez budowę dodatkowych miejsc postojowych dla samochodów, renowację kontenera platformy widokowej oraz montażu lunety widokowej i tablic z opisami panoram. Na realizację pozyskano środki unijne i krajowe. Całość kosztowała 31 678,84 euro.

- Realizacja projektu ma docelowo zwiększyć odwiedzalność naszej atrakcji turystycznej, a zarazem jednej z atrakcji sieciowego produktu turystycznego, którym jest szlak wież i platform widokowych Euroregionu Silesia – „Silesianka” - tłumaczą w urzędzie.

W spotkaniu z wójtem Grzegorzem Niestrojem wzięła udział delegacja partnerów projektu z Města Odry w Republice Czeskiej, której przewodniczył starosta Libor Helis oraz przedstawiciele Euroregionu Silesia na czele z dyrektorem Darią Kardaczyńską. Goście w trakcie wizyty odwiedzili punkt widokowy oraz Skwer Eichendorffa w Pogrzebieniu.

Ludzie

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].