Spędzili ze sobą 18 000 dni i nocy. Jubilaci odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie [ZDJĘCIA, LIVE]

26 października w sali konferencyjnej dworca PKP wodzisławskie i marklowickie pary odebrały medale za piękny jubileusz, 50 lat po ślubie. Na uroczystości obecne były też pary świętujące 55, 60 i 65 lat po ślubie.

Spędzili ze sobą 18 000 dni i nocy. Jubilaci odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie [ZDJĘCIA, LIVE]

Złote, szmaragdowe, diamentowe i żelazne gody obchodzili jubilaci, którzy spotkali się na uroczystości na wodzisławskim dworcu PKP. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczyli prezydent Mieczysław Kieca, zastępca prezydenta Izabela Kalinowska oraz wójt gminy Marklowice, Tadeusz Chrószcz, ponieważ wśród zacnych jubilatów znalazły się też dwie pary z Marklowic. Wydarzenie poprowadziła Sylwia Czech-Pietraszkiewicz z wodzisławskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Nie zabrakło życzeń, toastu oraz odśpiewania "100 lat". O oprawę muzyczną zadbała utalentowana Joanna Spandel.

Pary świętujące 50-lat po ślubie:

Marklowice: Maria i Kazimierz Brzenczek, Krystyna i Antoni Draga (pani zmarła)

Wodzisław: Marianna i Tadeusz Bednarek (nieobecni), Urszula i Tadeusz Budny (mąż zmarł), Anna i Janusz Bugno, Barbara i Andrzej Dolata, Stefania i Eugeniusz Fijał (mąż nieobecny), Maria i Eugeniusz Halfar, Maria i Tadeusz Krzyżanowscy, Grażyna i Zbigniew Maga, Lidia i Stanisław Nawroccy, Jadwiga i Edward Połata, Teresa i Zygmunt Siczek, Aniela i Brunon Szczyrba (nieobecni).

50-lat po ślubie

Jubileusz 55-lat po ślubie:

  • Wanda i Franciszek Sitko

55-lat po ślubie

Jubileusz 60-lat po ślubie:

  • Maria i Marian Szyszka
  • Maria i Stefan Dzierżawa
  • Helena i Jan Bernat

60-lat po ślubie

Jubileusz 65-lat po ślubie:

  • Anna i Herbert Zając

65-lat po ślubie

Zobacz uroczystość:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].