Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Spędzili ze sobą 18 000 dni i nocy. Jubilaci odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie [ZDJĘCIA, LIVE]

26 października w sali konferencyjnej dworca PKP wodzisławskie i marklowickie pary odebrały medale za piękny jubileusz, 50 lat po ślubie. Na uroczystości obecne były też pary świętujące 55, 60 i 65 lat po ślubie.

Spędzili ze sobą 18 000 dni i nocy. Jubilaci odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie [ZDJĘCIA, LIVE]

Złote, szmaragdowe, diamentowe i żelazne gody obchodzili jubilaci, którzy spotkali się na uroczystości na wodzisławskim dworcu PKP. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczyli prezydent Mieczysław Kieca, zastępca prezydenta Izabela Kalinowska oraz wójt gminy Marklowice, Tadeusz Chrószcz, ponieważ wśród zacnych jubilatów znalazły się też dwie pary z Marklowic. Wydarzenie poprowadziła Sylwia Czech-Pietraszkiewicz z wodzisławskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Nie zabrakło życzeń, toastu oraz odśpiewania "100 lat". O oprawę muzyczną zadbała utalentowana Joanna Spandel.

Pary świętujące 50-lat po ślubie:

Marklowice: Maria i Kazimierz Brzenczek, Krystyna i Antoni Draga (pani zmarła)

Wodzisław: Marianna i Tadeusz Bednarek (nieobecni), Urszula i Tadeusz Budny (mąż zmarł), Anna i Janusz Bugno, Barbara i Andrzej Dolata, Stefania i Eugeniusz Fijał (mąż nieobecny), Maria i Eugeniusz Halfar, Maria i Tadeusz Krzyżanowscy, Grażyna i Zbigniew Maga, Lidia i Stanisław Nawroccy, Jadwiga i Edward Połata, Teresa i Zygmunt Siczek, Aniela i Brunon Szczyrba (nieobecni).

50-lat po ślubie

Jubileusz 55-lat po ślubie:

  • Wanda i Franciszek Sitko

55-lat po ślubie

Jubileusz 60-lat po ślubie:

  • Maria i Marian Szyszka
  • Maria i Stefan Dzierżawa
  • Helena i Jan Bernat

60-lat po ślubie

Jubileusz 65-lat po ślubie:

  • Anna i Herbert Zając

65-lat po ślubie

Zobacz uroczystość:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].