Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trwa budowa 80 mieszkań na wynajem w Rybniku [ZDJĘCIA]

Na placu budowy przy ul. Hallera realizowane są jednocześnie dwie inwestycje: Centrum Edukacji Artystycznej oraz budynki mieszkalno-usługowe rybnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Trwa budowa 80 mieszkań na wynajem w Rybniku [ZDJĘCIA]
Zakres przedsięwzięcia realizowanego przez TBS dotyczy zabudowy i zagospodarowania śródmiejskiego kwartału Rybnika - pomiędzy ulicami Hallera, Raciborską i Pocztową oraz rzeką Nacyną - wraz z przebudową sporego fragmentu infrastruktury. Na zdj. prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Fot. K. Koczy/UM Rybnik.

80 mieszkań za 43 mln zł

Prace budowlane przy ul. Hallera realizuje wybrany w przetargu wykonawca - konsorcjum firm WODPOL Sp. z o.o. z Żywca i PBO Śląsk Sp. z o.o., z Sosnowca, za kwotę ponad 43 mln zł.

Przypomnijmy - prace ruszyły w połowie lutego br., a rozpoczęły się od remontu i modernizacji dwóch zabytkowych budynków z cegły usytuowanych bezpośrednio przy ulicy. Budynki te – pochodzące ze schyłku XIX wieku, pozostałości po dawnej rzeźni – są gruntownie przebudowywane i przekształcane z mieszkalnych na handlowo-usługowe. Pozostaną z nich – odpowiednio odrestaurowane – historyczne mury zewnętrzne. Równocześnie trwa budowa bloku wielorodzinnego, w którym powstanie 80 mieszkań.

- W nowobudowanym budynku wielorodzinnym trwają roboty przy wznoszeniu konstrukcji żelbetowej i stalowej – obecnie na kondygnacji +2. Roboty stanu surowego zakończą się przełomie lutego i marca, po czym wykonawca przystąpi do robót wykończeniowych. W dwóch istniejących, zabytkowych budynkach wszystkie elementy przewidziane do demontażu zostały już usunięte, wykonano nowe stropy, stropodachy i klatki schodowe. Wykonano również podtynkowe części instalacji elektrycznych oraz wod-kan i trwają roboty tynkarskie. Na zewnątrz z kolei trwa odnawianie elewacji – wyjaśnia Olgierd Zaraś, prezes rybnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Równolegle wykonane zostały roboty związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w śladzie ulicy Hallera oraz Rzecznej, przebudowano również sieci wodociągową, elektryczną i teletechniczną.  Przewidywany termin oddania do użytkowania budynku wielorodzinnego to pierwsza połowa 2024 r.

Nabór wniosków na Hallera już się skończył. Gdzie jest trwają nabory?

Oferta TBS skierowana jest do osób niezamożnych lub średniozamożnych, których nie stać na kredyt hipoteczny, a chcą zamieszkać w nowym mieszkaniu, wynajmując je za niższą cenę.

- 80 mieszkań w budowanym bloku przy ul. Hallera znalazło już swoich lokatorów, ale warto pamiętać, że rybnicki TBS ma w swojej ofercie propozycje nie tylko dla osób zainteresowanych zamieszkaniem w śródmieściu. Wszystkich szukających mieszkania, zachęcam do przyjrzenia się pozostałym lokalizacjom, w których już wkrótce powstaną kolejne budynki wielorodzinne, budowane w formule TBS. Dla osób szukających odskoczni od zgiełku miasta mamy ofertę w dzielnicy Popielów, przy ul. Okulickiego, jeśli zaś komuś zależy na okolicy oferującej bliskość udogodnień takich jak market, szkoła, przedszkole, przystanek czy paczkomat – idealna będzie dzielnica Boguszowice Stare i mieszkania przy ul. Sztolniowej - mówi prezydent Piotr Kuczera.

źródło: UM Rybnik, oprac. ż


Zobacz również:

Ludzie

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].