Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Godów: Z ośrodka zdrowia zrobią salę ślubów

W budynku dawnego ośrodka zdrowia w Godowie, który zostanie poddany termomodernizacji i przebudowie powstanie m.in. sala ślubów.

Godów: Z ośrodka zdrowia zrobią salę ślubów
13 października podpisana została umowa na termomodernizację budynku dawnego ośrodka zdrowia w Godowie. W imieniu gminy podpisał ją zastępca wójta gminy Godów Tomasz Kasperuk, a ze strony wykonawcy - prezes zarządu firmy Tomasz Frydecki.

Kompleksowa termomodernizacja budynku dawnego ośrodka zdrowia w Godowie to kolejne zlecone przez gminę Godów zadanie, dzięki któremu jak przekonują tamtejsi urzędnicy, nastąpi znaczna poprawa użyteczności budynku publicznego i jego standardu energetycznego. 13 października podpisana została umowa na realizację tego zadania.

Co zostanie zrobione?

Zakres prac inwestycji obejmie termomodernizację oraz przebudowę budynku wraz z jego adaptacją na cele biurowe. Dwukondygnacyjny obiekt zostanie rozbudowany o taras i schody zewnętrzne. Projekt zakłada utrzymanie istniejącego układu konstrukcyjnego, wykonana zostanie nowa klatka schodowa. Na parterze wykonana zostanie sala z zapleczem szatniowo-sanitarnym oraz biuro, na poddaszu zostaną wydzielone dwa pomieszczenia biurowe oraz pomieszczenie gospodarcze. Zadanie obejmuje również wykonanie nowej instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej centralnego ogrzewania wraz z kotłownią c.o., wentylacji grawitacyjnej oraz montaż instalacji fotowoltaicznej składającej się z 32 modułów o mocy 310 Wp każdy, o łącznej mocy DC 9,92 kWp.

Przeniosą USC

Realizacją zadania zajmie się firma FOBUD, która wygrała ogłoszony przez gminę przetarg. Firma swoje usługi wyceniła na nieco ponad 2 mln zł. Zadanie zostanie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego kwotą co najmniej 629 tys. zł. Inwestycja ma zostać ukończone do 5 miesięcy od momentu podpisania umowy, czyli do połowy marca przyszłego roku. Po zakończeniu prac w budynku zostanie ulokowany m.in. Urząd Stanu Cywilnego, który obecnie mieści się w ciasnym biurze budynku Urzędu Gminy w Godowie.

Komentarz wójta

- Dzięki realizacji tego zadania przede wszystkim poprawi się komfort obsługi osób, korzystających z USC. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzięki tej inwestycji budynek będzie bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego. Sukcesywnie realizujemy termomodernizacje kolejnych obiektów użyteczności publicznej. Takich zupełnie niezmodernizowanych budynków gminnych zostało nam już bardzo niewiele - mówi Mariusz Adamczyk, wójt gminy Godów. W imieniu gminy umowę podpisał jego zastępca Tomasz Kasperuk, a ze strony wykonawcy - prezes zarządu firmy Tomasz Frydecki.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].