Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jesteś z Żor i chcesz kupić węgiel po dwa tysiące złotych? Zgłoś się do urzędu

Osoby zainteresowane zakupem węgla są proszone o zgłoszenie do wtorku 25 października (godz. 15.30).

Jesteś z Żor i chcesz kupić węgiel po dwa tysiące złotych? Zgłoś się do urzędu
Urząd Miasta Żory prowadzi rozeznanie ilości gospodarstw domowych chętnych do zakupu węgla, który byłby sprzedawany przez Miasto Żory. Zdjęcie ilustracyjne. arch. PGG S.A.

- Prosimy mieszkańców, którzy uzyskali dodatek węglowy o zgłaszanie chęci zakupu węgla po cenie 2 000 zł brutto za tonę (bez kosztów transportu) - czytamy na stronie urzędu. Można to zrobić na jeden z trzech sposobów:

  • poprzez wypełnienie ankiety online
  • telefonicznie pod numerem: 32 43 48 170, 32 43 48 177, 32 43 48 111, 32 43 48 130 (w godzinach: poniedziałek 7.30 - 17.00, wtorek 7.30 - 15.30),
  • osobiście w Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Spraw Gospodarczych Urzędu Miasta Żory, Rynek 9, III piętro, pokój nr 303 A (w godzinach: poniedziałek 7.30 - 17.00, wtorek 7.30 - 15.30).

Należy podać następujące dane:

  • adres gospodarstwa domowego
  • numer telefonu kontaktowego,
  • ilość węgla, którą chcemy kupić (maksymalnie 3 tony),
  • rodzaj paliwa, które chcemy kupić (orzech, groszek lub miał).

Z akcji wyłączone są gospodarstwa, które już kupiły węgiel w ilości co najmniej 3 ton po cenie niższej niż 2 000 zł brutto za tonę.

- Ustawa regulująca sprzedaż węgla przez gminy jest w trakcie procedowania, więc powyższe informacje ostatecznie mogą ulec zmianie. Po wprowadzeniu ustawy konieczne będzie złożenie odrębnych wniosków o zakup węgla od Miasta - dodają urzędnicy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].