Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rudnicka Fiala Przedsiębiorczości 2022. Ta nagroda napędza do działania

  • - Takie uroczystości ilustrują, czym jest wspólnota lokalna - mówiła na gali wręczenia nagród samorządu w Rudniku posłanka Gabriela Lenartowicz.
  • Statuetki odebrało pięcioro laureatów. Wręczali je m.in. senator Ewa Gawęda, starosta Grzegorz Swoboda i Marianna Otlik z Cechu Rzemiosł Różnych.
  • Walory artystyczne zapewnił występ gitarzystki Martyny Wiesner z Akademii Muzycznej w Katowicach.
Rudnicka Fiala Przedsiębiorczości 2022. Ta nagroda napędza do działania
Nagrodzeni i nagradzający na gali FIALA w Rudniku - październik 2022

Materiał wideo:

W kategorii biznes wyróżniono firmę Morawin Usługi Ogólnobudowlane ze Sławikowa. - Dynamicznie i wzorowo prowadzi swą działalność. Jest zaangażowany w życie społeczne, wspiera gminę, to nietuzinkowy mieszkaniec, strażak z OSP - mówiła o właścicielu - Piotrze Morawinie, prowadząca wydarzenie Anita Pendziałek.

Żelazny Kłos to nagroda dla najlepiej gospodarujących rolników przypadła w tym roku małżeństwu z Rudnika - Joachimowi i Weronice Machowskim. - Promują nowoczesne rolnictwo, są aktywni społeczne - padło w ich charakterystyce. Małżonkowie prowadzą gospodarstwo od 1998 roku. Uprawiają 80 ha gruntów ornych. Zajmują się wysokotowarową produkcją roślinną, ukierunkowaną na produkcję pszenicy, rzepaku i kukurydzy.

Nagroda dla Aktywnego NGO (organizacji pozarządowej) trafiła w ręce przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich „Wioskowe Trio” z Szonowic. Przynależą doń także panie z Modzurowa i Ponięcic.

Dębowy Laur przyznano działaczowi piłkarskiemu Serafinowi Jegliczcce - prezesowi LKS Gamów. Dobry gospodarz, zaangażowany społecznik. Działa od lat 70. ubiegłego wieku - wpierw jako zawodnik, a później trener. 20 lat prezesuje klubowi. Za jego kadencji powstało nowe zaplecze dla zawodników oraz zadaszenie trybuny na stadionie. - Trudno wyobrazić sobie gamowską drużynę bez pana Serafina - podkreśliła A. Pendziałek.

Ambasadorem Przedsiębiorczości została Bożena Walaszek - nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP w Rudniku i popularyzatorka aktywności sportowej na ziemi rudnickiej. Promowanie gminy, rzetelność, entuzjazm - to należy przypisać tegorocznej pani ambasador. Walaszek jest prezesem LKS Zryw Rudnik. - Starty pani Bożeny promują naszą gminę w regionie i na arenie ogólnopolskiej - usłyszeli zebrani w Domu Przyjęć Mirena.

Po wręczeniu nagród głos zabrali goście honorowi wydarzenia. - Wszyscy jesteśmy sąsiadami, a ja kibicuję wam od bardzo dawna - zaczęła swoją przemową posłanka Gabriela Lenartowicz. Gratulowała społeczności i osobom wyróżnionym, nazywając ich perełkami, gwiazdkami na tle gminy. - Takie uroczystości ilustrują, czym jest wspólnota lokalna. Kiedy zasadza się na współpracy i jednocześnie na indywidualnych sukcesach, dokonaniach, które wpisują się w tą wspólnotę - podkreśliła Lenartowicz.

Według pani poseł widać jak na dłoni, że „tą fialą, osią, klamrą tej działalności są rozmaite aktywności - od biznesowej, po rolniczą”. - Na tej ziemi mamy szczególne warunki do gospodarowania ziemią, ale jest też miejsce dla działalności budowlanej. Temu się przyglądam ze szczególną uwagą, bo pochodzę z rodziny budowlańców. Mój tato i dziadek nimi byli. Aktywność społeczna, kulturalna i sportowa to wszystko, co spina wspólnoty od lat - mówiła posłanka.

Zaznaczyła, jak ważne jest to, żeby sobie gratulować, razem się cieszyć. - To jest istota samorządu, bo gmina to nie tylko władza i administracja, ale przede wszystkim ludzie w określonym otoczeniu, o które potrafią zadbać. To jest wasz sukces, że umiecie docenić najlepszych spośród was - oznajmiła Lenartowicz.

- Życzę wiele dobrego w tym trudnym czasie. Zwłaszcza tym, którzy są nagradzani i niosą na swoich barkach nasze poczucie bezpieczeństwa, tego codziennego, także ekonomicznego. Teraz się bawimy, ale od poniedziałku trzeba zakasać rękawy - podsumowała.

Senator Ewa Gawęda podkreśliła, że biznes wymaga patrzenia w przyszłość, jej planowania. - Wymaga też kalkulacji, iskry przedsiębiorczości, a wiem o tym, bo 30 lat prowadziłam firmę. Potrzeba do tego pasji, umiejętności podejmowania trudnych decyzji. Współpraca z samorządem zawsze pomaga. Ta gala dowodzi, że współpraca tutaj się rozwija. To ważne, że samorząd docenia tych, którzy pracują dla siebie i na rzecz społeczności - stwierdziła Ewa Gawęda.

Ludzie

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].