"Nasze miasto podejmie się każdej misji, która wesprze mieszkańców". Jastrzębie-Zdrój szykuje się na sprzedaż węgla

Jastrzębie-Zdrój deklaruje, że włączy się w akcję sprzedaży węgla. - Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, podejmiemy się wszelkich sposobów, które pozwolą nam uruchomić działania w celu zaopatrzenia Jastrzębian w taką ilość węgla, jaką zapewni nam rząd - mówi prezydent Anna Hetman.

"Nasze miasto podejmie się każdej misji, która wesprze mieszkańców". Jastrzębie-Zdrój szykuje się na sprzedaż węgla
Anna Hetman prezydent Jastrzębia-Zdroju, deklaruje że pomimo braku odpowiedniego zaplecza do składowania i dystrybucji węgla, to miasto podejmie się działań, które wesprą, mieszkańców w celu zaopatrzenia się w niezbędny opał. (fot. Szymon Kamczyk)

Na początku października szef Ministerstwa Aktywów Państwowych, wicepremier Jacek Sasin zaapelował do samorządów o wsparcie w dystrybucji węgla dla swoich mieszkańców. Jastrzębie-Zdrój pomimo braku odpowiedniego zaplecza do składowania i dystrybucji węgla, podejmie się działań, które wesprą, mieszkańców w celu zaopatrzenia się w niezbędny opał.

"Wiem, że sytuacja, którą możemy obecnie obserwować, związana z zaopatrzeniem w węgiel, niepokoi. Tę niepewność opisujecie podczas rozmów telefonicznych i w wysłanych wiadomościach. Nie pozostaję wobec nich obojętna. Nasze miasto podejmie się każdej misji, która wesprze mieszkańców. Nie pozostawimy Was samych" - napisała prezydent Anna Hetman w mediach społecznościowych. Dalej zwróciła uwagę, że jako samorząd miasto nie posiada zaplecza do magazynowania i dystrybucji węgla. Daltego urząd wystosował list do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zawarto w nim prośbę o wsparcie dla mieszkańców, aby sprawnie mogli zaopatrzyć się w niezbędny opał na zimę. "Wzięliśmy pod uwagę możliwości, doświadczenie i odpowiednie zaplecze infrastrukturalne firmy oraz wielopokoleniowe powiązania Jastrzębian ze spółką. Nie otrzymaliśmy jednak do tej pory odpowiedzi w tej sprawie" - poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Obecnie Anna Hetman czeka na uchwalenie ustawy przez sejm, regulującej zasady sprzedaży węgla przez samorządy. "Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, podejmiemy się wszelkich sposobów, które pozwolą nam uruchomić działania w celu zaopatrzenia Jastrzębian w taką ilość węgla, jaką zapewni nam rząd" - podkreśliła na koniec wpisu.

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
norud 20.10.2022 13:58

Oj (89.64. * .194)
otwórz You Tube
i wpisz "ed-Dzpj85Nc"
zobacz !
to było prawie rok temu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

norud 20.10.2022 13:52

Oj (89.64. * .194)
po zamknięciu przez po 33 kopalń
i po zamknięciu przez pis 13
prezydent powiedział że węgla w Polsce starczy na 200 lat
kto kogo oszukuje ?

~WiemBoDuzoJem (81.30. * .129) 20.10.2022 08:32
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nasze miasto podejmie się każdej misji, która wesprze mieszkańców.
Dlatego zeby nic nie robic wyslalismy list zeby zrobil to ktos inny.
Sweetfocia. Done.

~Mordimer_Madderdin (89.25. * .86) 20.10.2022 07:41

"miasto nie posiada zaplecza do magazynowania i dystrybucji węgla."
tyle placu przy jeszcze nie powstałej łaźni a ta mówi, że miejsca nie ma xD

~Oj (89.64. * .194) 20.10.2022 07:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Brawo pani prezytentówna.
Ale jedno trzeba powiedziedzieć

Za PO-zamknięto 33 kopalnie!

Za PiS zamknięto lub w trakcie limwidacji-13.

Bulwers 19.10.2022 18:36
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Odpowiada Ci mysz ::przestań mnie pouczać ty oszalała zwolenniczko sekty Po-wskiej .Dla mnie temat i dyskusja z Tobą dobiegła końca.. Pozdrawiam

~Jaztrąb (46.204. * .140) 19.10.2022 18:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wywołaliście kłótnie z d….Jak PO z PiS.

~mysz (178.43. * .146) 19.10.2022 16:12
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Odpowiadam Ci Bulwers:przestań mnie pouczać ty oszalały dżentelmenie sekty pisowskiej.Dla mnie temat i dyskusja z Tobą dobiegła końca..Pzdrawiam

Bulwers 19.10.2022 13:33
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Odpowiadam Ci mysz: Nie Ty będziesz decydować o tym czy temat jest zamknięty czy nie .Nie chcesz to nie bierz udziału w dyskusji , i pamiętaj nigdy nie mów innym co mają robić .

~mysz (178.43. * .146) 19.10.2022 12:28
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Odpowiadam Ci Bulwers:artykuł jest na temat zaopatrywanie mieszkańców przez samorządy w opał a nie o ogólne zadania samorządu.Koniec tematu

Bulwers 19.10.2022 11:01
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do ~mysz : Gdzie w moim wpisie jest mowa o zaopatrywaniu mieszkańców w węgiel , pani prezydentka uważa pracę na rzecz mieszkańców za misję , a nie za obowiązek .Idąc twoim tokiem rozumowania mamy wolny kraj i każdy może wyrażać swoją opinie co ni mniej ni więcej uczyniłem .A to że wyczytałaś coś czego nie było w moim wpisie to już jest twój problem .

~mysz (178.43. * .146) 19.10.2022 10:52
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do Bulwers: zaopatrywanie mieszkańców w opał nie jest zadaniem samorządów. PRZYPOMINAM CI, ŻE TO NASZ NIEUDOLNY RZĄD podrzucił to smierdzace jajo samorządom.Mamy wolny rynek i każdy mieszkaniec zaopatrywal się sam w opal.Przestan pisać bzdury i szczuć.

Bulwers 19.10.2022 10:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pani prezydentko jeżeli pani zapomniała to przypominam , że wspieranie mieszkańców to nie jest wasza misja tylko psi obowiązek za który bierzecie pieniądze , a są to pieniądze z naszych podatków .Tak więc nie używajmy górnolotnych słów typu "misja "