Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trzy kopalnie za złotówkę. Taki biznes robi Skarb Państwa

Tauron Wydobycie przyjął ofertę Ministerstwa Aktywów Państwowych dotyczącą sprzedaży zakładów górniczych Sobieski, Janina i Brzeszcze.

Trzy kopalnie za złotówkę. Taki biznes robi Skarb Państwa
Szyb Zakładu Górniczego Sobieski z widokiem na blok o mocy 910 MW w Jaworznie. Fot. Tauron.

- Oszacowana na „symboliczną złotówkę” wartość oferty złożonej przez Ministerstwo Aktywów Państwowych jest podyktowana wycenami uwzględniającymi kondycję zakładów oraz niezbędne nakłady inwestycyjne, konieczne do przeprowadzenia w dłuższej, zgodnej z rządowymi planami perspektywie

- mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy Tauron.

Sprzedaż kopalni wpisuje się w "Zielony Zwrot Taurona". Grupa Tauron zamierza rozbudować portfel OZE oraz przeprowadzić inwestycje w sieci elektroenergetyczne.

- Konieczność wydzielenia kopalni ze struktur Grupy jest konsekwencją zaostrzającej się polityki instytucji finansowych w obszarze finansowania firm posiadających aktywa węglowe. Część instytucji odmawia przekazywania środków z uwagi na posiadanie w strukturach Grupy kopalni i elektrowni węglowych lub ogranicza ich finansowania zakazując kierowania pożyczonych środków na jakiekolwiek finansowanie takich aktywów - wyjaśnia Paweł Szczeszek.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].