Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ratownicy górniczy i policyjni pirotechnicy ćwiczyli ewakuację z szybu [ZDJĘCIA]

Na zaproszenie Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu policyjni pirotechnicy wzięli udział w szkoleniu. Wspólnie ćwiczenia przeprowadzono na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. W jednodniowych działaniach mundurowi wraz z ratownikami przećwiczyli ewentualne warianty działania na wypadek wystąpienia zagrożenia.

Ratownicy górniczy i policyjni pirotechnicy ćwiczyli ewakuację z szybu [ZDJĘCIA]
fot. Śląska Policja

W strukturach Policji funkcjonują grupy, których zadaniem jest rozpoznanie, a także neutralizacja niebezpiecznych materiałów wybuchowych. W skład tych grup wchodzą specjalnie wyszkoleni policjanci, którzy nabyli uprawnienia w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz pracy na wysokości.

Nieetatowe grupy policjantów funkcjonują w komendach miejskich i powiatowych, a także etatowe, w strukturach pododdziału kontrterrorystycznego Policji. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt, wiedzę i doświadczenie codziennie pozostają w gotowości, by stawić czoła nagłym zdarzeniom, w których niezbędna jest neutralizacja niebezpiecznych znalezisk i nie tylko.

Najważniejsza cecha ich działania to profesjonalizm. To od nich zależy, czy na miejscu zdarzenia będzie bezpiecznie. Warunkiem bycia w ciągłej gotowości i podjęcia działań w każdych warunkach jest nieustanne doskonalenie swoich umiejętności - podkreśla Śląska Policja.

W miniony poniedziałek (10.10.) na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra odbyło się szkolenie policyjnych pirotechników. Kilkunastoosobowa grupa policjantów szkoliła się pod okiem ratowników-instruktorów z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.

Zakres doskonalenia opierał się na kilku wariantach współdziałania w sytuacjach zagrożenia życia ludzkiego lub mienia.

Do takich należały między innymi ewakuacja osoby uwięzionej w szybie górniczym i na wysokości, a także rozpoznanie i neutralizacja ładunku wybuchowego na terenie kopalni. Wymiana doświadczeń pomiędzy ratownikami i policjantami pozwoli odpowiednio przygotować ich na podjęcie wspólnych działań ratowniczych, gdy przyjdzie taka potrzeba - przekazuje Policja.

Po części praktycznej szkolenia odbyło się oficjalne podsumowanie, w którym udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Sławomir Bylicki, przedstawiciele Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego oraz zaproszeni goście. W trakcie omówienia wspólnych działań organizatorzy, jak i uczestnicy szkolenia wyrazili chęć kontynuacji współpracy.

/źr. Śląska Policja, oprac. sqx/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].