Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach działa już 10 lat [ZDJĘCIA]

W Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Już po raz dziesiąty studenci Uniwersytetu w Czerwionce-Leszczynach rozpoczęli kolejny rok wyzwań i nowych doświadczeń.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach działa już 10 lat [ZDJĘCIA]
Uroczystość uświetnił chór żeński UTW pod kierunkiem Anny Jędrzejak, fot. Hanna Piórecka-Nowak

Prężny rozwój

- Bardzo nas cieszy, że Uniwersytet cały czas prężnie się rozwija i przybywa mu studentów. Rozpoczynamy już dziesiąty rok działalności i - jak widzimy - zapotrzebowanie na wiedzę i nowe doznania jest ogromnie duże - komentował Wicestarosta Powiatu Rybnickiego a zarazem Przewodniczący Rady Programowej UTW Marek Profaska. - Życzę wszystkim studentom dalszych wspaniałych sukcesów. Udowadniacie Państwo, że w każdym momencie życia można stawiać sobie śmiałe cele i je osiągać - gratulował.

Seniorzy inspiracją i motywacją do pracy

Słowa uznania dla studentów, ale i inicjatorów uruchomienia Uniwersytetu skierował Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski: Od dziesięciu lat mamy przyjemność spotykać się w tym miejscu. Jest to Państwa święto i święto wszystkich tych, którzy kiedyś pomyśleli, aby uruchomić dla Was projekt pod nazwą Uniwersytet Trzeciego Wieku. Gratuluję i dziękuję. Cieszę się, że jesteście, realizujecie się i tworzycie nową wartość w naszej małej ojczyźnie. My chcemy Wam stworzyć jak najlepsze warunki, byście mogli się rozwijać. Jesteście wspaniałą inspiracją i motywacją do pracy. Życzę wszystkiego najlepszego, wspierajcie się, pomagajcie sobie, zwłaszcza teraz, bo znaleźliśmy się w bardzo trudnym czasie. Na kolejną dekadę i kolejne jubileusze życzę Państwu wszystkiego dobrego.

Przyłączam się do gratulacji dla wszystkich, którzy wdrożyli ten projekt i go realizują. Życzę, by taka wspaniała atmosfera, która panuje w Uniwersytecie utrzymała się, z korzyścią dla wszystkich studentów - dodał Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda.

Medal dla dyrygentki

Uroczystość, tradycyjnie już, uświetnił swym występem chór żeński UTW pod kierunkiem Anny Jędrzejak. Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej, w podziękowaniu za wkład pracy, uhonorowali dyrygentkę jubileuszowym medalem 60-lecia nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom.

Co dla studentów?

M. Profaska przedstawił harmonogram wykładów UTW, zaś koordynator UTW - Krystian Wyleżoł ofertę pozostałych zajęć.

Dla studentów przygotowano m.in. lektoraty języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego, zajęcia ruchowe - aerobik, jogę, pilates, zajęcia pn. zdrowy kręgosłup, aquaaerobik, zajęcia nordic walking, zajęcia z rysunku i kompozycji, malarstwa, zajęcia komputerowe, robótki ręczne, gry towarzyskie, chór, w planach jest uruchomienie sekcji kolarskiej. Organizowane są także wyjazdy integracyjne.

Krystian Wyleżoł podczas swojego wystąpienia złożył ogromne podziękowania na ręce Burmistrza Gminy i Miasta za przychylność i wsparcie finansowe działalności Uniwersytetu.

Wręczono także tytuł studenta roku 2021/2022 Marcie Gutwińskiej za szczególna aktywność w zajęciach UTW oraz nieustanne poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności.

Kto przyszedł?

W uroczystości uczestniczyli także radni: Irena Woźnica, Jolanta Szejka, Stefania Szyp, Artur Sola, dyrektor MOK-u Mariola Czajkowska, dyrektor OPS-u Celina Cymorek, dr hab. Marek Płaczek z Politechniki Gliwickiej. Wykład inauguracyjny poświęcony wczesnej twórczości Wilhelma Szewczyka wygłosił prof. Marian Kisiel z Uniwersytetu Śląskiego.

źródło: GiM Czerwionka-Leszczyny, fot. Hanna Piórecka-Nowak, oprac. (d)

Ludzie

Wiesław Janiszewski

Burmistrz Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].