Konferencja prezydenta Kiecy. Śmieci o 2,50 zł więcej, oszczędności i komentarz do zawiadomienia prokuratury [WIDEO]

W czwartek 6 października prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową, podczas której poruszono sporo tematów. Były to m.in. oszczędności energii elektrycznej i wyniki ankiety wśród mieszkańców, rozstrzygnięcie przetargu na odbiór odpadów i program ograniczenia niskiej emisji. Dziennikarze pytali także o przedłużenie kadencji, pomysł sprzedaży opału przez samorządy, problem z dzikami oraz ostatnią uchwałę radnych w sprawie zawiadomienia prokuratury...

Konferencja prezydenta Kiecy. Śmieci o 2,50 zł więcej, oszczędności i komentarz do zawiadomienia prokuratury [WIDEO]
Prezydent Mieczysław Kieca oraz wiceprezydent Wojciech Krzyżek podczas czwartkowej konferencji.

Konferencja prezydenta Kiecy. Śmieci o 2,50 zł więcej, oszczędności i komentarz do zawiadomienia prokuratury [WIDEO]

Oszczędności energii elektrycznej

Do końca tego roku miasto płaci za kilowatogodzinę ok. 30 groszy brutto. Ostatnio jednak odbył się przetarg, którego ostatecznie nie rozstrzygnięto ze względów formalnych. Wpłynęła jednak jedna oferta, ze stawką wyższą o 700 proc. od obecnej ceny. - W kwotach bezwzględnych budżecie miasta w 2021 roku na oświetlenie wydawaliśmy ok. 750 tys. zł, w 2022 roku 840 tys. zł, natomiast po przeliczeniu, kwota, która musiałaby być zabezpieczona w budżecie na 2023 rok to ponad 6,5 mln zł. Mamy więc wzrost wydatków o ok. 5,6 mln zł. To porażająca kwota - podkreślił Wojciech Krzyżek, II zastępca prezydenta. 

Wiceprezydent omówił także wyliczone oszczędności, w oparciu o zastosowanie ewentualnych działań. Wyłączenie lamp od północy do godz. 4.00 rano dałoby oszczędność rzędu 35 proc., co w przeliczeniu na kwotę po podwyżce dałoby ok. 2,3 mln zł. Kolejną propozycją było zapalanie co drugiej żarówki. To dałoby w skali roku 18 proc., czyli 1,2 mln zł. Trzecim wariantem było losowe wyłączanie w dzielnicach obwodów elektrycznych między północą, a godz. 4.00 rano. To z kolei dałoby 8 proc. oszczędności. Urzędnicy analizowali także możliwość obniżenia jasności lamp, ale to dałoby zaledwie 0,2 proc. oszczędności. Rozpatrywano też kwestię oświetlenia świątecznego. 

- Trudno karać ludzi za to, że energia jest tak droga i nie robić oświetlenia świątecznego. Przyjęliśmy więc dwa warianty. Pierwszy z nich jest taki, że to oświetlenie świąteczne dotyczy tylko centrum miasta albo całości wyłączenia. Tu są niewielkie oszczędności, bo to oświetlenie możemy mieć włączone do 6 styczna. To jeszcze jest stara cena. Jeśli chcielibyśmy świecić dłużej, obowiązywałaby nowa cena - podkreślił Wojciech Krzyżek, zapowiadając jednocześnie, że ozdoby w mieście będą, ale do 6 stycznia. Nie będzie jednak zakupu nowych ozdób, ani z centralnego budżetu miasta, ani z budżetów dzielnicowych. Ostatecznie z proponowanych wariantów wybrano oświetlenie ulic co drugą lampą. 

Nowy przetarg na oświetlenie ma zostać ogłoszony po ukazaniu się nowych przepisów, zapowiadanych przez rząd, według której samorządy miałyby mieć zagwarantowaną cenę prądu. to nie spowodowałoby tak drastycznych podwyżek. 

Przedstawiono także wyniki ankiety, jaką przeprowadzono wśród mieszkańców w temacie oszczędności. 

Do 30 września do wodzisławskiego Urzędu Miasta wpłynęło 1459 ankiet. Ankieta składała się z 11 pytań, w tym 10 zamkniętych oraz jednego pytania otwartego dotyczącego własnych propozycji obniżenia kosztów zużycia energii cieplnej i elektrycznej:

 • Ponad połowa ankietowanych (61%) jest za wyłączeniem oświetlenia w parkach w godz. 00:00-5:00,
 • zdecydowana większość (84%) jest za ograniczeniem oświetlenia niektórych ulic, np. co drugą lampę w godz. 1:00-5:00,
 • ponad połowa (63%) nie chce skrócenia czasu pracy obiektów sportowych,
 • ponad połowa ankietowanych (56%) nie zgadza się na wyłączenie strefy spa na Krytej Pływalni "MANTA".
 • również ponad połowa (62%) nie chce zrezygnować z ciepłej wody do mycia rąk w obiektach użyteczności publicznej,
 • 55% respondentów nie chce zrezygnować ze świątecznego oświetlenia ulic,
 • większość (78%) chce zrezygnować z zewnętrznego oświetlenia w obiektach użyteczności publicznej,
 • ponad połowa pytanych (67%) nie chce ograniczenia temperatury w budynkach, np. do 19 st. C,
 • zdecydowana większość ankietowanych (84%) chce, aby wyłączone zostało oświetlenie zabytków miejskich i innych miejskich iluminacji po godz. 20:00,
 • oraz ogrzewania (73%) w rzadziej użytkowanych pomieszczeniach (gospodarczych, archiwach, piwnicach, szatniach).

Przykładowe propozycje wodzisławian na obniżenie kosztów (zależne od miasta)

 • ograniczenie lub rezygnacja z klimatyzacji w okresie letnim w urzędach i budynkach miejskich,
 • ogranicznie, a nie rezygnacja z oświetlenia świątecznego,
 • zakaz trenowania na orlikach po zmroku,
 • skrócenie godzin pracy Urzędu Miasta do godz. 15:00,
 • wyłączenie wszystkich parkometrów w mieście w godzinach bezpłatnego parkowania.

Działania podjęte przez miasto

 • Budowa instalacji fotowoltaicznych (budynki użyteczności publicznej, w tym Urząd Miasta, MOSiR, WCK, placówki oświatowe),
 • systematyczna modernizacja oświetlenia ulicznego,
 • decyzja o nieuruchomieniu lodowiska miejskiego,
 • decyzja wstrzymująca zakupy nowego oświetlenia świątecznego,
 • ograniczenie oświetlenia nocnego, w tym mocne ograniczenie oświetlenia budynków miejskich (nie będzie m.in. iluminacji urzędu oraz Pałacu Dietrichsteinów)
 • ograniczenie czasowe oświetlenia świątecznego.

- Jedynym budynkiem miejskim, gdzie nie przewidujemy wyłączenia oświetlenia, jest dworzec kolejowy. Gdybyśmy tam wyłączyli oświetlenie, miejsce to nie byłoby bezpieczne z punktu widzenia ruchu pasażerskiego - powiedział prezydent Mieczysław Kieca. Po wprowadzeniu ograniczeń w oświetleniu ulicznym oraz w innych obiektach, oszczędność energii powinna zmieścić się w 10 proc., co zasugerował samorządom premier Mateusz Morawiecki. 

Stawka za odbiór odpadów

- Pod koniec sierpnia ogłosiliśmy przetarg, do 8 września było składanie ofert. Wpłynęły trzy oferty, dwie z nich były bardzo zbliżone. Trzecia wyskoczyła troszkę ponad te dwie poprzednie. Najkorzystniejszą była oferta konsorcjum firm Transgór z Rybnika i EMPOL z Raciborza. Ona jest wyższa od obecnej stawki, natomiast jest na tyle korzystna, że pan prezydent podjął decyzję o rozstrzygnięciu przetargu 29 września. Jeżeli do połowy przyszłego tygodnia nie wpłynie żaden protest, będzie można podpisywać umowę. Stawka jest wyższa i będzie musiała być podwyższona, ale tylko o 2,50 zł. Dzisiaj mamy stawkę 26,10 zł. Po podwyższeniu da to stawkę 28,60 zł – wyliczył prezydent Wojciech Krzyżek, zapowiadając, że teraz urzędnicy zwrócą się do radnych o podjęcie odpowiedniej uchwały.

Jednocześnie wiceprezydent wymienił kwoty za śmieci w pobliskich samorządach: Gorzyce (34,60), Pszów (32,50), Gaszowice (34,00), Jastrzębie-Zdrój (29,50), Rybnik (34,86), Czerwionka-Leszczyny (32,00), Nędza (32,50), Radlin (33,00). - Prawdę mówiąc, chcieliśmy się zmieścić w granicach 32-34 zł, a otwarcie ofert mile nas zaskoczyło. Tutaj wielkie podziękowania dla naszych mieszkańców, bez których by tego nie było. To, że nasz system zadziałał, było skutkiem tego, że mieszkańcy zaczęli segregować i te opłaty były niższe, ze względu na materiał, który mógł być później przerobiony przez przedsiębiorców – zaznaczył wiceprezydent.

Prezydenci zdradzili także, że prowadzone są rozmowy z sąsiednimi samorządami, w celu stworzenia wspólnej gospodarki śmieciowej. Jednym z dyskutowanych pomysłów jest stworzenie spółki, podobnie jak w Raciborzu. Zapewne wiceprezydent Krzyżek chce przeszczepić do Wodzisławia swój pomysł (zaimplementowany podczas jego pracy w raciborskim magistracie), dzięki któremu Racibórz i sąsiednie samorządy mają dużo niższe stawki.

Małe zainteresowanie dotacjami

Prezydent Mieczysław Kieca poruszył także temat miejskiego programu poprawy jakości powietrza. Rok 2022 jest ostatnim rokiem obowiązywania programu w mieście. - Kiedy ruszaliśmy z programem, modernizowaliśmy ok. 180 kotłowni. W zeszłym roku liczba zmodernizowanych kotłowni wyniosła 556, a na ten rok przewidywano 650. Tutaj niestety zmiany na rynku energetycznym mocno zweryfikowały zainteresowanych, którzy zgłaszali się do końca ubiegłego roku. Obserwowaliśmy, co ma na to wpływ. Nie jest do dostęp do instalacji, a raczej koszty i brak wiedzy i stabilności, jakie źródło energii będzie w miarę akceptowalne - powiedział prezydent Mieczysław Kieca. Z początku zainteresowanych wymianą pieca na nowy kocioł węglowy było 205 gospodarstw domowych, a podpisano ostatecznie 76 umów. W przypadku wymiany pieca na inne instalacje (m.in. pompę ciepła, ciepło systemowe, ogrzewanie gazowe) zainteresowanych było 345, a podpisano ostatecznie 236 umów. Teraz prezydent zwróci się do rady miejskiej, aby wydłużyć program o rok - do 2023 roku, aby w całości zrealizować założony efekt ekologiczny. Do tej pory zainwestowano kilkanaście milionów złotych w poprawę jakości powietrza, poprzez wymianę źródeł ciepła w domach mieszkańców. 

Jako, że program miejski finansowany jest z pożyczki WFOŚiGW w Katowicach, miasto po wydłużeniu programu, będzie wnioskować o finansowanie inwestycji także na przyszły rok. 

Wśród źródeł ciepła, które oprócz wymiany na kocioł węglowy 5. klasy cieszyły się największym zainteresowaniem w 2022 roku, znalazły się głównie piece gazowe i pompy ciepła.

Pozostałe tematy poruszane na konferencji prasowej:

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia

37 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~aićpanwuj (89.64. * .5) 09.10.2022 11:10

`Objektywny Jedni wierzą w ufo inni w brodatego dziadka na chmurze. Kochanie, dziadku, starsza ode mnie osobo :) (bo akurat wykoncypowałeś po moich tekstach jaki jest mój wiek- gratuluję spostrzegawczości. Dzięki takim "mondralom" właśnie czuję potrzebę produkcji kolejnego posta) jako smarkacz! mam świadomość, że rządzący mają w poważaniu sprawy społeczeństwa, bo dla nich liczy się tylko kasa i władza. Jakakolwiek partia nie dojdzie do władzy to tak będzie. Wiek emerytalny cię boli? Bo musisz dłużej pracować? I bardzo dobrze! Równość i solidarność- z takimi hasłami twój *** wali frazesy do swoich pseudointelektualnych wyborców. W związku z tym- podnosimy wiek emerytalny i co ważne równamy go dla kobiet i mężczyzn! OFE- zdziwiony, że władza ci zabrała?! Retorycznie- czy więcej niż przez ostatnie 8 lat rządów PISu?!
"Napiszę też jako osoba starsza od ciebie o kilkanaście lat" wnioskuję, że dobijasz setki:), zdrowia ci życzę w takim razie.

Objektywny 09.10.2022 10:43

(89.64.*.5) Czy ty naprawdę wierzysz w to co piszesz ? Czytając twoje komentarze mam wrażenie że pisze to siedmiolatek ,i dlatego o pomaganiu poprzednich rządzących Polakom nie ma pojęcia i porównania , chyba że chodzi ci o wiek emerytalny i oszczędności z OFE ta pomoc była -ogromna - pytanie tylko dla kogo ?więcej o takim pomaganiu przez poprzedników możesz jeszcze dużo przeczytać , jest tego więcej .Widzę że coś ci chyba Wodzisławski ufoludek namieszał ,albo rejs dookoła świata nie wypalił ? Napiszę też jako osoba starsza od ciebie o kilkanaście lat jak widziałem kiedyś miasto — Wodzisław Śląski — ,a jak dzisiaj widzę miasto- wodzisław śląski - Pozdrawiam .....

~aićpanwuj (89.64. * .5) 08.10.2022 23:54
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

No i w końcu mamy konsensus- muszę się z tobą zgodzić (chciał , nie chciał) ~PeOwiec udało ci się w końcu sklecić jakieś konkretne, prawie merytoryczne spostrzeżenie: cyt. "do towarzyszy poniżej za lewaków z.." lecz należy tutaj zmienić końcówkę twojej "abstrakcyjnej' wypowiedzi na ***. Ośmiorniczki i zegarki Nowaka są jedynie wyblakłym preludium dla afer, tu pozwolę sobie przypomnieć, że przez 8 lat "żondów" ***** *** naliczyliśmy ich aż 750!!!sic!! (dla chętnych żaden problem żeby sobie znaleźć cały wykaz choćby na wykop.pl), rozrzutność niby prawicowej partii, która w statut ma wpisany rozbuchany socjal dla swoich akolitów, pełznących ślepo za jałmużną otrzymywaną na każdym kroku z rąk ***sowskiego pana jednoznacznie pokazuje kto jest lewakiem!!! Zresztą kto ma to zrozumieć , to to wie i pojmuje. Reszta chłonie i połyka ociekające jadem kalumnie szkalujące każdego innego myślącego nie po linii ***su.
~!wnikliwy ! głęboko mam w poważaniu obecnego prezydenta, jego ekipę i partię, którą reprezentują. To takie same zło jak PIS. Mam na względzie dobro ogółu, naszych dzieci a przy okazji i mnie- bo krew zalewa jak widzę jawne złodziejstwo i krzyk złodzieja, że inni kradną... ale się nie dzielą.
Parafrazując słowa ofiar katastrofy lotniczej Kościuszki: "Dobranoc, do widzenia! Cześć, giniemy!" z niezmiernym żalem muszę stwierdzić, że wasze ***sie elity doprowadzają nas do podobnych rozpaczliwych myśli nad naszą i naszego kraju przyszłością.

~dohonoratek (87.101. * .96) 08.10.2022 21:36
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Każdy kto rządzi to pasie swoich .Kieca tak samo pasie honoratkę i jego żonę z miejskiej sakwy podatnika. Tak samo tłusta Zośka i ten jej chudy i inni poplecznicy jak prezydent z Raciborza od nie wiadomo czego co niby coś robią dla miasta. Ręka rękę myje. Miejska czelotka za długo już rzadzi!

~do_peowiec (93.179. * .78) 08.10.2022 20:22
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

W KAŻDYM normalnym kraju jest coś takiego jak waloryzacja emerytur,która jest uzależniona m.in. od inflacji.
Dla ciebie nie ma to znaczenia,ważne,że dają 13,14 i 15 choć nominalnie wychodzi to mniej :))))))
Na wnuczka i garnki też już dałeś nie nabrać???

wnikliwy 08.10.2022 20:04
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Trole Kiecy w akcji

~PeOwiec (155.133. * .231) 08.10.2022 19:59
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

do towarzyszy poniżej za lewaków z PO pieniędzy nie było dla polaków tylko dla berlina i moskwy ot i cała prawda tak nasze pieniądze szły właśnie do tych krajów, i na loty samolotami w czaasie przerwy aby wyprowadzić pieska na kupkę, oczywiście okraść polaków z emerytury.

~Do_peowiec (5.173. * .47) 08.10.2022 19:24
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

„Pieniądze dostają polacy” jakbym głupie paski czytał z dziennika tvp
Głupszego komentarza nigdy nie słyszałem dlatego odpuszczam dalszą dyskusje z kimś kto żyje w świecie propagandy tvp

~aićpanwuj (89.64. * .5) 08.10.2022 18:36
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

~Peowiec
Trochę niegrzecznie :) - całkowicie celowo i złośliwie, bo tak personalnie w ciebie: mój komentarz ~aićpanwuj (89.64. * .5) z 07.10.2022 10:12 trafia w meritum zagadnienia dotyczącego trolli takich jak ty. Takich pożytecznych idiotów, którzy nie mają żadnego pojęcia o gospodarce, finansach, wolnym rynku oraz mechanizmie powstawania inflacji. W zasadzie to szkoda strzępić ryja na twoje irracjonalne podejście do życia, przedstawione w postaci : "Do poniżej pamietaj pieniędzy nie ma i nie bydzie to było za PO a teraz są i dostaja polacy". Żyjesz w ułudzie i odrealnionym świecie, który według ciebie sprowadza się do uwielbienia jedynej słusznej partii, gównianej zresztą- bezapelacyjnie! Co co? Bo teraz dostałeś z naszych, moich, twoich pieniędzy zawłaszczonych przez j****ny *** z naszych podatków, które to wróciły do ciebie po "okrojeniu" (czytaj okradzeniu) przez twoich partyjnaiaków w jakiejś łapówce dla twardego elektoratu ,żeby wygrać kolejne wybory i dalej móc kraść w majestacie "prawa" i niesprawiedliwości. Gratuluję ci twoich wyborów, które ja i inni już odczuwają negatywnie!. Na ciebie też przyjdzie czas!! Aż się wtedy zdziwisz!!

~antypis (193.169. * .48) 08.10.2022 18:01
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

~Peowiec (155.133. * .231)
a te pieniądze to skąd się pojawiły ?
i teraz dostają je polacy ???

~Do_nizej (5.173. * .47) 08.10.2022 17:49
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

To prawda pieniądze są .,.,…,,dla prezesów spółek skarbu państwa (pisowskich oligarchów) reszta społeczeństwa klepie biedę

~Peowiec (155.133. * .231) 08.10.2022 17:45
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do poniżej pamietaj pieniędzy nie ma i nie bydzie to było za PO a teraz są i dostaja polacy

~Objektywnyy (5.173. * .47) 08.10.2022 15:41
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Mówiłem kiedyś, że jak pis dojdzie do władzy to będziemy w Wodzisławiu gasić światła i się sprawdziło :)
Jak gospodarka po PO była w dobrej kondycji to porozdawali kasę na te wszystkie "plusy" i teraz jak przyszedł kryzys to kasy nie ma i nie będzie-ot cały pis rozwalić co tylko się da
dobrej nocy

~Deko (93.179. * .75) 08.10.2022 14:45
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

A jak zamontować pompę ciepa jak sie nie a fotowoltaiki ??? przecież to jeszcze więcej pochłania energii. Panie Prezydencie pomoc finansowa musi byc do fotowoltaiki.

~Do_nizej (93.179. * .78) 08.10.2022 09:26
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

jakie oszczedności ?
za pisu miało być wszystko super a jest beznadzieja,żadnych inwestycji,wieczne oszczędności i jedna wielka bieda na dodatek niedługo światła w mieście pogaszą a w UM będą sprzedawali węgiel na kilogramy,dawno nie było takiego dziadostwa!
NIGDY WIECEJ PIS !!!

~Rulka (138.197. * .74) 08.10.2022 08:50
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Trzy wzgórza, wieje wiatr a tam chodzą ludzie z dmuchawami i zgarniają liście, po pięciu minutach nie widać efektu pracy, to chyba normalne. Paliwo spalone, płacą komuś za pracę która nie jest nikomu potrzebna. W lesie jest to samo, facet z dmuchawą, drugi z łopatą zgarnia liście ze ścieżek. Po co? Oni szukają oszczędności? Takie coś mi, na zobaczyć tylko w Wodzisławiu.

~Do_osla_nizej (5.173. * .47) 08.10.2022 08:17
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~GaygaiProrok (87.101. * .96) 08.10.2022 02:35
oceniono 5 razy
-5
Zgłoś

Unia Europejska nas wykończy już niebawem. Będziecie mieli swoje - Umwelt Zone - bez paliwa,bez węgla,bez pradu. Będziecie chodzili pieszo i w ciemności ze swoimi flagami z gwiazdkami a Kieca będzie zwoływał konferencje i zawijał sreberka. A PiS- lam nieudacznicy bezsilni z wszystkimi tymi Gawedziarzami.

Don_C 07.10.2022 20:43
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Administrator z towarzyszami jest z PO .A ci wiadomo to euroentuzjaści i ekolodzy. A unia jasno twierdzi że ma być drogo bo wtedy będzie ekologicznie. Także nie beczeć tylko płacić !

~PeOwiec (155.133. * .231) 07.10.2022 13:26
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Do_trolla_nizej (5.173. * .251) nie wiesz to nie pisz forsa jest prawidłowa ale to platfusy nie umią ją dobrze wydawać pokaż mi czy szpital np. w jastrzębiu płacze tam płacą wszystko co mają pracownikom w innych szpitalach też ale w wodziu zawsze jest narzekanie na innych tylko nie na siebie za złe decyzje tu nie jest miejsce na podawanie przykładów ale jak sie puszcza setki tysięcy złotych w powietrze to włąśnie takie są efekty tych rządów w powiecie a kieca powinien już dawno wypad zrobić tak skąd przyjechał czyli bielska

~aićpanwuj (89.64. * .5) 07.10.2022 13:24
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

~Money , no faktycznie muszę pracować w urzędzie żeby nie widzieć tego. Cytat z innego portalu;"Plan jest prosty - niech SSP nie pozwolą na dostarczenie gazu do miast, gdzie nie rządzą "nasi". Albo niech "propozycje" cen będą z Kosmosu. Podobnie z cenami prądu. Samorząd nie będzie w stanie zrealizować zadań własnych - no bo czym i za co? A jeśli "kupią" gaz i prąd za te ceny - padną na ryj.
Tu i tu wchodzi komisarz. Nie z wyborów, tylko mianowany przez Wojewodę. Samorządu już nie ma, teraz rządzi Pan PiS."
Stracone jest to miasto pisiorów, którzy nie cofną się przed niczym.
A latarnie zgasną, bo twój "żond" potrzebuje pieniędzy ze SSP na dalsze socjale, "ileś tam" plusy na patole i emerytów, żeby kupić sobie i tak już kupionych za przepłacone pieniądze (co widać w waszych komentarzach) wyborców ***u.
Na pohybel wam i waszemu pisiemu rządowi.

right 07.10.2022 12:51
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Ten człowiek nigdy nie pracował w jakiejkolwiek firmie. Przyjechał z Bielska prosto na stanowisko prezydenta. To ewenement i chyba wstyd dla wodzisławian, że dali się nabrać na nazwisko.

~Money (5.173. * .219) 07.10.2022 11:32
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

Komputery w urzędzie miasta w obronie Kiecy poszły w ruch widać to w komentarzach. Zobaczymy jak Kieca wyłączy latarnie i padną wszyscy przedsiębiorcy na rynku . I tak dzięki polityce Kiecy nikt tam nie chodzi. Pamiętaj grabie grabią do siebie a nie od siebie. Kieca kombinuje jak objechać do wyborów do sejmu ale niestety tym razem nie damy się nabrać . Panie (prezydencie)

~Do_nizej (5.173. * .251) 07.10.2022 10:22
oceniono 7 razy
-3
Zgłoś

Nic dodać nic ująć !
Świetny komentarz
Nie wiem co jeszcze musi się stać aby te 30% to pojęło nawet jak im wkrótce światło w mieście zagaszą to powiedzą że to wina kogoś tam ale nie pisu,rzygac się chce

~aićpanwuj (89.64. * .5) 07.10.2022 10:12
oceniono 7 razy
-3
Zgłoś

To jest straszne jaki wysyp ***olskich trolli w komentarzach. Wam to już zupełnie na głowę padło. Samorządy teraz mają kombinować jak koń pod górę, żeby załatać dziury finansowe, które spowodowała polityka waszej chorej partii, partii która ma w dupie większość społeczeństwa (w końcu takich jak wy, oderwanych od rzeczywistości wyborców złodziei i aferzystów jest w społeczeństwie tylko ok. 30%- i mam nadzieję, że liczba będzie malała i to skutecznie, w końcu wiekowi jesteście). Niezaprzeczalnie poprę twierdzenia, że Kieca jest kiepskim prezydentem a jego klika zdecydowanie za mało robiła do tej pory dla miasta, ale wasze niedorzeczne uwielbienie ***u jest nieakceptowalne, ponieważ jeszcze bardziej nas dojedzie ta wasza polityka. ***** ***!

~vladislav1 (79.190. * .170) 07.10.2022 09:22
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

~kasa masz świetny pomysł, aby urzędnicy przynosili wodę i kawę w termosach. Ja dodatkowo proponuję, aby przynosili papier toaletowy a załatwiali się z tyłu urzędu. Dlaczego my mieszkańcy mamy płacić za wodę w toaletach spuszczaną przez urzędników a nam wyłącza się latarnie. Wyłączyć też światło w urzędzie przecież każdy ma smartfon a tam jest opcja latarki.

~Do_trolla_nizej (5.173. * .251) 07.10.2022 09:20
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

To się dowiedz ile pis daje na te szpitale a potem dyskutuj czyja to wina
Zarżnęli co tylko się da teraz nawet samorządom karzą dopłacać ludziom do węgla ale rydzyk i tvp dostają miliardy żeby ci wodę z mózgu robić.
twoj szpital jest w rybniku tez ledwo zipie ale to wszystko pewnie wina Tuska :)))))))

~PeOwiec (94.254. * .87) 07.10.2022 08:16
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Do trola poniżej szpitalem rządzi PO a nie PIS i oni do takiej sytuacji doprowadzili ten szpital na skraju bankructwa

~Do_trolli_nizej (5.173. * .251) 07.10.2022 06:01
oceniono 7 razy
-3
Zgłoś

Doczekam się tych zasług pisu w Wodzisławiu ???
Bo tylko plują jadem,że to wina wszystkich poprzedników tylko nie ich
Tymczasem prawda jest inna za „peło” coś jeszcze powstało a za pisu nie powstanie nic na dodatek za chwile zamkną szpital,zbankrutuje samorząd
Możecie pisać trolle co chcecie wszyscy widzą że poza narzekaniem i zwalaniem na innych nic dobrego dla miasta nie zrobią z prostej przyczyny
Nie bronię Kiecy żeby nie było,powinien odejść ale tyle co on złego czy dobrego zrobił długo nie będzie
Wszyscy już tysiąc razy czytaliśmy jak to za „peło” było zle to napiszcie co za pisu jest dobrego bo jakoś doczekać się nie można a dlaczego?
Mądrzejsi wiedzą szkoda tylko że ich jest tak mało

~Hehee (46.204. * .148) 06.10.2022 23:49
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Najlepszy jest ich pomysł na oszczędność = praca urzędasów skrocona do godz. 15. 00 heheheee.... Posiedzą, pogrzeją sie 8 godzin, kawki napiją, pogadają sobie..... a ludzie pracujacy niczego w urzedzie nie załatwią po wyjsciu ze swojej pracy. Fajny plan... :/

~załamany_ (45.88. * .158) 06.10.2022 21:46
oceniono 8 razy
6
Zgłoś

Od 2006 roku głosowałem na Kiecę pełni nadziei na pozytywne zmiany . Niestety po tylu latach mówię nasze pokolenie zostało zmarnowane , niech to będzie przestrogą dla młodych aby nie głosować na takiego kombinatora . Otoczył się hermetycznie swoimi ludźmi i nic innego go nie interesuje . np Zofia wyciąga kasę z budżetu miasta na każde zawołanie robiąc imprezy dla garstki mieszkańców

~taksobiepytam (93.179. * .78) 06.10.2022 21:24
oceniono 8 razy
-4
Zgłoś

przypomnijcie mi bo nie pamiętam
pis wybudował nam w Wodzisławiu: .......................

ok to może inaczej
pis obiecał wybudować w Wodzislawiu ...........................

~out (87.101. * .96) 06.10.2022 21:20
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Zacząć oszczędności od jednego prezydenta od razu out! Wyłączyć światło w urzędach i jednostkach podległych w dzień. Zakaz parzenia kawy i ładowania komórek w pracy!

~kasa (139.99. * .160) 06.10.2022 20:50
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

Na takie imprezy jak oktoberfest czy jakieś bezsensowne noce teatrów Kieca pieniądze ma, a nas mieszkańców miasta znów uderzył po kieszeniach i jeszcze latarnie wyłączy Kieca odejdź . Natychmiast odwołać wiceprezydenta i szukać oszczędności w urzędzie miasta zakazać używania czajników elektrycznych , urzędnicy mogą kawę przynosić z domu w termosach . Kieca jesteś u mnie już przegrany

~PłacziPłać (5.184. * .29) 06.10.2022 20:34
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

Najtańsze śmieci ma Racibórz.
Dlaczego?
Bo "ściemniacza" wysłali do nas

~do_nizej (93.179. * .78) 06.10.2022 20:28
oceniono 7 razy
-5
Zgłoś

Kieca zrobił więcej dla miasta niż ten żałosny pis jest w stanie zrobić przez 100lat

~30mln (89.200. * .30) 06.10.2022 20:09
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

Jednym słowem miasto w ruinie . Do tego doprowadził Kieca . Już to kiedyś pisałem że Kieca to miasto wykończy i się nie myliłem. Może by tak zrezygnować z jednego wiceprezydenta . 30mln miasto straciło przez błąd skarbnika i Kiecę to teraz trzeba chodzić po ciemku