Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ile reklam ma być w przestrzeni miasta? Dziś i w środę konsultacje społeczne w tej sprawie

W Jastrzębiu rozpoczęły się prace nad "uchwałą krajobrazową", czyli dokumentem regulującym zasady i warunki umieszczania reklam w przestrzeni miejskiej, również tej prywatnej. Miasto zaprasza na konsultacje w tej sprawie.

Ile reklam ma być w przestrzeni miasta? Dziś i w środę konsultacje społeczne w tej sprawie
Miasto chce uregulować zasady rozwieszania reklam / fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Reklamy, szyldy i każda inna informacja dotyczą prowadzonej działalności ma być regulowana przez "uchwałę krajobrazową". Dokument bardzo szeroko będzie określał, co można, a co nie, jeśli chodzi o prezentację reklamową i promocyjną w przestrzeni miasta. Co ciekawe, zasady te będą dotyczyły również działek prywatnych.

Aktualnie konstruowane są założenia jastrzębskiej "uchwały krajobrazowej", w co miasto zaangżowało architekta Bartosza Poniatowskiego, który pracował już w tym temacie m.in. dla Cieszyna i Wisły.

Swój głos w tej sprawie mogą zabrać również mieszkańcy i przedsiębiorcy.

Spotkanie dla mieszkańców zaplanowano na dziś (4.10.), na godzinę 17:00, w siedzibie Urzędu Miasta, na I piętrze, w sali 129 A.

Przedsiębiorcy zaś będą mogli wyrazić swoje opinie i przemyślenia w środę (5.10.), również o godzinie 17:00, w siedzibie Urzędu Miasta, na I piętrze, w sali 129 A.

Więcej informacji w tej sprawie można znaleźć w prezentacji przygotowanej przez Urząd - wyświetla się w nowej karcie przeglądarki: LINK

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatelka24 (91.204. * .100) 04.10.2022 23:02

Tak - pousuwajcie reklamy, zróbcie je mikroskopijne albo wcale - potem szukaj przedsiębiorstwa czy sklepu... Owszem - niektóre są szpecące, bez logiki, smaku, czy niemające nic wspólnego z miejscem (chyba że kierujące do miejsca). Ale żeby nakazywać jak ma wyglądać reklama na PRYWATNEJ działce?

~Instrybutor (146.185. * .62) 04.10.2022 17:40

"miasto zaangżowało architekta Bartosza Poniatowskiego, który pracował już w tym temacie m.in. dla Cieszyna i Wisły"

A Wydziel Architektury w UM dalej bedzie wpierdywal metan w krzesla i do pracy potrzebny jest zewnetrzny uslugodawca?