Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Skandaliczne tłumaczenie 86-latka, który na przejściu potrącił 16-latkę

86-letni kierowca, ominął pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszych, i potrącił 16-latkę. Zapytał, czy coś się stało i pojechał do domu. Policjanci namierzyli kierowcę, który winą za zdarzenie obarczył dziewczynę.

Skandaliczne tłumaczenie 86-latka, który na przejściu potrącił 16-latkę
fot. Policja

Za rażące naruszenie bezpieczeństwa 86-latek stracił już prawo jazdy. To jednak nie koniec sprawy, kierowca stanie przed sądem, będzie odpowiadał za zdarzenie, do którego doszło w minioną niedzielę (25.09.).

Około godziny 16:00 na ul. Katowickiej, przed przejściem łączącym ulicę Wyjazdową z Mickiewicza, jeden z kierowców samochodu osobowego prawidłowo zatrzymał się, by umożliwić pieszym przejście na drugą stronę jezdni.

W tym czasie kierujący samochodem marki fiat, ominął samochód stojący przed przejściem i potrącił 16-latkę. Zapytał ją, czy wszystko w porządku i pojechal do domu. Policjanci szybko ustalili, do kogo należy samochód. Kiedy dotarli do właściciela fiata, ten przyznał, że rzeczywiście był uczestnikiem takiego zdarzenia, ale winna jest piesza, która wtargnęła mu przed samochód.

Kierującemu pojazdem zabrania się omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu

- przypomina rzecznik żorskiej policji, asp. Marcin Leśniak.

Funkcjonariusze ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nastolatka została przebadana przez zespół ratownictwa medycznego, nie odniosła większych obrażeń, poza potłuczeniami i otarciami. Policja podkreśla jednak, że takie zachowanie w rejonie przejścia dla pieszych jest niedopuszczalne. Kierującemu fiatem 86-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Policja przypomina, iż w opisywanej sytuacji kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Ponadto kierującemu pojazdem zabrania się omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kierownica (46.204. * .248) 28.09.2022 08:48

Już dawno powinien mieć prawko zabrane.Ludzie w jakich czasach on robił prawko ahahahaha.Założę się,że się nie doszkalał z przepisów a swoją niewiedzę tłumaczył mam 86 lat więc wszystko mi się należy.Wszystkich starych dziadków na nowo na egzamin praktyczny i teorię jak chcą jeździć,jestem pewna ze 90% z nich obleje.Tacy są tylko zagrożeniem na drodze