Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Projekt dla przedszkolaków "ABC Małego Konsumenta". Można się zgłaszać

To projekt edukacyjny, skierowany do przedszkolaków. Stworzony zgodnie z założeniami podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Placówki biorące udział w projekcie mogą powalczyć również o atrakcyjne nagrody.

Projekt dla przedszkolaków "ABC Małego Konsumenta". Można się zgłaszać
fot. ilustracyjne pixabay

Przedszkola zakwalifikowane do projektu otrzymają wszystkie materiały i zestawy plastyczne potrzebne do przeprowadzenia zajęć.

Jednym z celów projektu jest wsparcie dzieci w zrozumieniu dynamicznie zmieniającego się otoczenia i rozwoju kompetencji kluczowych niezbędnych do świadomego i odpowiedzialnego udziału w życiu społecznym - przekazują organizatorzy.

Projekt skierowany jest do grup 4-5-latków, liczących minimum 10 dzieci. Zajęcia o tematyce konsumenckiej z wykorzystaniem nowych narzędzi edukacyjnych zostaną przeprowadzone przez nauczyciela, który wcześniej zostanie przeszkolony.

Dzieci dowiedzą się, że są konsumentami i poznają najważniejsze pojęcia, takie jak paragon czy reklamacja. Nauczą się również, jak robić przemyślane zakupy. Organizatorzy przekażą przedszkolakom drobne upominki oraz dyplomy.

Wykonane w czasie zajęć prace plastyczne wezmą udział w konkursie, w którym można wygrać zestawy edukacyjne do prowadzenia zajęć z kodowania i robotyki dla całej placówki, obejmujące certyfikowane szkolenie, scenariusze zajęć i akcesoria.

Projekt obejmuje 500 przedszkoli, zarówno publicznych jak i niepublicznych. Nabór trwa do wyczerpania limitu miejsc. "ABC Małego Konsumenta" finansowane jest ze środków UOKiK i realizowane przez Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej.

Więcej informacji można sprawdzić TUTAJ.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].