Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Alicja Czerner zaśpiewa w The Voice of Poland. Cieszą się w Mirażu, dumny jest szef rady miasta

Raciborzankę będzie można zobaczyć w popularnym show muzycznym w sobotę 24 września. Początek o godz. 20.00. - Ala wystąpi w „przesłuchaniach w ciemno”. Ona jest ogromnie muzykalna - przekazała Nowinom Elżbieta Biskup, która kieruje zespołem wokalnym Miraż w MDK.

Alicja Czerner zaśpiewa w The Voice of Poland. Cieszą się w Mirażu, dumny jest szef rady miasta
Alicja Czerner śpiewała w tym roku m.in. na Walentynkowym Koncercie Mirażu w Zamku Piastowskim

Materiał wideo:

Alicja Czerner to wokalistka raciborskiego Mirażu, w którym spędziła ostatnie 4 lata. To z tego zespołu wyszły w świat muzyki Ania Wyszkoni i Marzena Korzonek. Założycielką i opiekunem Mirażu jest od ponad ćwierćwiecza Elżbieta Biskup.

- Ale śpiewała w Mirażu do czerwca tego roku. Po wakacjach wyjechała na studia i nasz kontakt nie może być już tak intensywny jak wcześniej. Zaczęła na poważnie przygodę z wokalistyką kiedy rozpoczęła naukę w liceum. Ona jest ogromnie muzykalna i ma bogatą wyobraźnię muzyczną - ocenia E. Biskup.

Prowadząca Studio ARS podkreśla, że Alicja Czerner wygrała bardzo trudny jej zdaniem konkurs piosenki hiszpańskojęzycznej. Imprezę o zasięgu krajowym organizuje cyklicznie II LO w Raciborzu. - To jest bardzo wymagająca rywalizacja wokalna - zaznaczyła Biskup.

Miraż z MDK. Piąta z prawej - Alicja Czerner

Według doświadczonej nauczycielki śpiewu A. Czerner wspaniale interpretuje piosenki. W sieci można posłuchać, jak wykonała utwór autorstwa Billie Eilish.

- Właśnie w takich klimatach czuje się chyba najlepiej - mówi o Alicji jej nauczyciel Elżbieta Biskup.

Wspomina o ambicjach podopiecznej, która w trakcie pandemii i zamknięcia MDK codziennie uczestniczyła w zdalnych zajęciach wokalnych.

E. Biskup żałuje, że już nie może pracować z podopieczną, która w sobotni wieczór wystąpi w słynnym show telewizyjnym w TVP 2. - W tym roku Miraż stracił naprawdę świetnie brzmiący skład, a Ala Czerner była jednym z jego filarów. Ona śpiewa z wysoką klasą muzyczną, naprawdę jest świetna - chwali raciborzankę pani Elżbieta.

Alicja Czerner to córka przewodniczącego rady miasta w Raciborzu - Mariana Czernera. Tato wokalistki sam ma całkiem bogatą przeszłość muzyczną i chętnie zasiada na widowni, by oklaskiwać występy swej córki.

Ludzie

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa

Marian Czerner

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz w kadencji 2018-2023, wcześniej wice.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].