Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pies patrolowo-obronny na straży bezpieczeństwa pieszych [ZDJĘCIA]

Od początku września policjanci zwracają większą uwagę na wzmożony ruch na drogach, koncentrując się na bezpieczeństwie uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny.

Pies patrolowo-obronny na straży bezpieczeństwa pieszych [ZDJĘCIA]
fot. KMP Żory

W miniony piątek (9.09.) w działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych prowadzone przez żorską policję włączyła się Służba Ochrony Kolei z Rybnika. Zwracano szczególną uwagę na respektowanie przepisów w rejonie przejazdu kolejowego na ulicy Dworcowej i Mikołowskiej. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący i piesi stosują się do obowiązujących przepisów.

W akcji "Bezpieczna droga do szkoły" wziął udział również pies patrolowo-obronny o imieniu Argon. Mundurowi baczną uwagę zwracali na wszelkie naruszenia, w tym przejeżdżanie i przechodzenie przez przejazd kolejowy przy migającym czerwonym sygnalizatorze.

Należy pamiętać, iż już samo włączenie sygnalizacji oznacza zakaz wjazdu, bądź przechodzenia przez przejazd, a zapory opuszczają się z kilkunastosekundowym opóźnieniem. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, kierujący i pieszy niestosujący się do sygnalizacji umieszczonej przed przejazdem kolejowym może spodziewać się mandatu karnego w wysokości 2000 złotych, a kierujący dodatkowo karą 6 punktów, przypomina żorska policja.

Zabronione jest również objeżdżanie opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżanie na przejazd, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zosytało zakończone - za to wykroczenie grozi kara 2000 złotych i 4 punktów karnych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].