Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W niedzielę Festyn Bezpieczeństwa z akcją charytatywną na rzecz Mikołajka

Zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Miasteczko ruchu drogowego, technika kryminalistyczna, psy policyjne i wiele więcej. Policja z Jastrzębia zaprasza całe rodziny do udziału w imprezie "Bezpieczna droga do szkoły", w czasie której prowadzona będzie również zbiórka na rzecz Mikołaja Kubali.

W niedzielę Festyn Bezpieczeństwa z akcją charytatywną na rzecz Mikołajka
Festyn bezpieczeństwa będzie okazją, by poznać ważne zasady w atmosferze dobrej zabawy.

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju organizuje imprezę edukacyjno-prewencyjną "Bezpieczna droga do szkoły", która odbędzie się w niedzielę 11 września 2022 roku w godzinach 14:00-18:00, przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju, Aleja Jana Pawła II 6.

Wydarzenie jest okazją, by przypomnieć dzieciom i młodzieży zasady dotyczące bezpieczeństwa, dotyczącego m.in. poruszania się pieszo, rowerem, samochodem i komunikacją zbiorową w drodze do szkoły i z powrotem. Co ważne, wszystko będzie się odbywać w atmosferze dobrej zabawy, co sprzyja przyswajaniu ważnej wiedzy.

Festyn bezpieczeństwa połączony będzie z akcją charytatywną dla chorego Mikołaja Kubali, syna policjanta pracującego na co dzień w Komisariacie Policji w Gorzycach, który cierpi na SMA, rdzeniowy zanik mięśni. Aby ratować jego życie, potrzebne jest podanie najdroższego leku świata, którego koszt to blisko 10 mln złotych.

Zorganizowane zostaną strefy tematyczne w postaci stanowiska policji, gdzie będzie można zobaczyć: miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych, zaprezentowane zostaną psy służbowe. Technik kryminalistyki pokaże najmłodszym jak pobrać odciski linii papilarnych. Mundurowi zaprezentują wyposażenie potrzebne do zabezpieczenia imprez masowych, radiowozy oraz motocykle służbowe. Dorośli będą mogli założyć auto-gogle, po nałożeniu których można się przekonać, jak postrzega otoczenie osoba nietrzeźwa. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach profilaktycznych i konkursach oraz spotkać swojego policyjnego przyjaciela SZNUPKA.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Swoje stanowiska profilaktyczne zaprezentują także:

Na najmłodszych czekają liczne atrakcje: dmuchańce, warkoczyki, malowanie twarzy, strefa gastronomiczna. Fani Braci Kłeczek będą mieć okazję zobaczyć swoich idoli na żywo i zdobyć ich autograf. Wodzirej Jakub Drzewiecki zadba o to, aby nikt w wolnej chwili się nie nudził.

Przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].