Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy w Rybniku są lepsi i gorsi brodacze?

Zaczęło się od wpisu z okazji Dnia Brodacza, a skończyło na posądzeniach o "specjalne dojścia" do urzędu, pytaniach o politykę bezpieczeństwa Urzędu Miasta Rybnika i... kasowaniu wiadomości.

Czy w Rybniku są lepsi i gorsi brodacze?
Radny Łukasz Dwornik (PiS) zwrócił uwagę na facebookowy wpis wiceprezydenta Piotra Masłowskiego (Polska 2050). Doszło do wymiany zdań, której skutkiem było... usunięcie wiadomości (fot. Łukasz Dwornik/Facebook, arch. Nowiny.pl).

Akcja...

Pierwsza sobota września to Dzień Brody. Zorganizowałem z tej okazji spotkanie na szczycie. I szkoda tylko, że fotki nie oddają potencjału zagadnienia - to wpis, który wiceprezydent Piotr Masłowski opublikował na Facebooku w sobotę 3 września.

... i reakcja

- W sobotę Urząd Miasta Rybnika był czynny? Mam brodę, ale nikt mnie nie poinformował. Widocznie są lepsi i gorsi brodacze - mieszkańcy. Widać, kto ma specjalne dojścia. Jaka jest polityka bezpieczeństwa urzędu, wejść do urzędu w sobotę i niedzielę?

- pytał w mediach społecznościowych radny Łukasz Dwornik.

Fotka z brodaczami za rozmowę o Drobnostce

- Panie Łukaszu, zdjęcie zrobione było przy okazji, w czwartek. Jestem przekonany, że gdyby Pan był w pobliżu, to byłby kolejny brodacz na zdjęciu - odpisał radnemu Grzegorz Głupczyk, uczestnik spotkania z wiceprezydentem Masłowskim.

- Panie Łukaszu, możemy zrobić deal, tak się składa, że u Pana Prezydenta, byliśmy porozmawiać o naszej fundacji - a zbiegiem okoliczności jest fakt, że ja i Grzegorz Bolesław Głupczyk, czyli 2/3 zarządu Fundacji Dobrostka to brodacze - chętnie sobie zrobimy również z Panem fotkę, gdyby Pan zechciał z nami - o naszej Fundacji - porozmawiać. Co Pan na to? - skomentował Maciej Dżugan, który również spotkał się z Piotrem Masłowskim.

Wpis, który zniknął

Wyjaśnenia Grzegorza Głupczyka i Macieja Dżugana okazały się bardzo skuteczne. Pytania o lepszych i gorszych brodaczy, a także politykę bezpieczeństwa w rybnickim magistracie zniknęły. Tak jak wpis Łukasza Dwornika, po którym dziś nie ma już śladu.

Aktualizacja: Łukasz Dwornik poinformował, że wpis nie został usunięty. Faktycznie, teraz wpis jest znowu widoczny w mediach społecznościowych radnego Dwornika.

Ludzie

Piotr Masłowski

Wiceprezydent Rybnika.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].