Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy z Pogrzebienia najlepsi w całej gminie Kornowac [ZDJĘCIA, WIDEO]

Strażacy z Rzuchowa nie obronili tytułu z ostatnich Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych zorganizowanych w gminie Kornowac. Tegorocznymi zwycięzcami są ochotnicy z Pogrzebienia, którzy w nagrodę będą reprezentować gminę na zawodach powiatowych. Zdecydował jeden punkt.

Strażacy z Pogrzebienia najlepsi w całej gminie Kornowac [ZDJĘCIA, WIDEO]
Strażacy z Pogrzebienia - tegoroczni zwycięzcy zawodów w gminie Kornowac

Gospodarzami zawodów byli strażacy z Łańc. Zorganizowali je w sobotę 3 września na boisku sportowym w Kornowacu, gdzie zjechali się reprezentanci wszystkich jednostek OSP z terenu gminy. Strażackiej rywalizacji przyglądali się m.in. wójt Grzegorz Niestrój i przewodniczący rady gminy Marian Zimermann.

Wyniki

Grupa A (mężczyźni):

CTIF:

  • MDP Rzuchów – 866 (z Rzuchowa startowała jeszcze jedna drużyna, ale poza konkurencją, która uzyskała 855 punktów)

Prezes chwali strażaków

Jan Krolik, szef struktur gminnych OSP, powiedział Nowinom, że strażacy czekali na kolejne zawody, bo te wróciły po pandemicznej przerwie. - Pogoda nam dopisała, zawodnicy się przygotowali - uśmiechał się. Dodał, że choć przerwa była, to ochotnicy ciągle interweniowali w różnych zdarzeniach, a więc ćwiczyli we własnym zakresie.

Tuż po zakończeniu zawodów spytaliśmy pana Jana o ocenę sprawności strażaków. - Jest niesamowita. Strażacy są sprawni, przygotowani, zdarzają się jakieś usterki, ale myślę, że każde ćwiczenie poprawia jakość wykonania naszych zadań - stwierdził.

Zawody, choć wyglądają widowiskowo i przyciągają szerokie grono kibiców, to mają przede wszystkim podnosić sprawność fizyczną strażaków oraz przygotowywać ich do akcji.

Strażacy trenują, aby mieszkańcy mogli spać spokojnie

Przyglądający się zawodom wójt Grzegorz Niestrój oceniał sprawność strażaków na bardzo wysokim poziomie. - Strażacy trenują, żebyśmy mogli spać spokojnie. Oni dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. A te zawody pomagają w tym, by to osiągnąć - stwierdził wójt w rozmowie z Nowinami.

Strażakom kibicował również Marian Zimermann, przewodniczący Rady Gminy Kornowac. Mówił nam, że bez strażaków trudno wyobrazić sobie poczucie bezpiecznego codziennego życia. - Ochotników mamy najbliżej, są nam najbliżsi w codziennym życiu i w tych niebezpiecznych sytuacjach - zauważył. Pytany, jak patrzy jako przewodniczący rady na prośby finansowe strażaków, chociażby do zakupów nowych wozów bojowych, odpowiedział, że rada zawsze jest na tak. - Jesteśmy jednomyślni - powiedział.

Ludzie

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.

Marian Zimermann

Przewodniczący rady gminy Kornowac 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].