Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Znaleziono 4 górników. Nie było z nimi kontaktu

W odległości około 220 metrów od przodka ratownicy znaleźli poszukiwanych czterech górników. Nie było z nimi kontaktu. Wkrótce będą transportować ich do bazy, gdzie znajduje się lekarz. Sytuacja jest jednak trudna. W akcji bierze udział aż 12 zastępów ratowniczych.

Znaleziono 4 górników. Nie było z nimi kontaktu

- Ratownicy dotarli do czterech poszukiwanych górników z którymi utracono kontakt po wstrząsie w chodniku D4a. Zastęp ratowniczy znalazł czterech poszkodowanych górników około 220 metrów od czoła przodka. Ratownicy musieli się jednak wycofać, bo kończył im się tlen w butlach - informuje JSW.

Jak przekazali przedstawiciele JSW ze znalezionymi górnikami "nie było z nimi kontaktu". Ratownicy mają transportować znalezionych górników do bazy, gdzie znajduje się lekarz. Pozostałych sześciu wciąż nie udało się znaleźć.

Według informacji ratowników, nie doszło do zniszczenia wyrobiska. Oprócz samej akcji ratowniczej, na bieżąco naprawiane są elementy uszkodzonego lutniociągu.

Informacja od moderatora: Niektóre z komentarzy są usuwane na prośbę JSW, ponieważ stanowią pomówienie firmy.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Madzik (91.224. * .247) 25.04.2022 09:43

do Górnik - DOKŁADNIE :( niestety

~Mikiuyt2022 (89.64. * .170) 24.04.2022 15:34

Żal mi tych górników

:-(

~Górnik (89.174. * .45) 24.04.2022 07:01

Śląsk płacze a związkowcy się bawią!!!!

~Gość (5.173. * .78) 23.04.2022 20:35

Wiecie gdzie mają kondolencje rodziny osób którzy polegli w ewidentnym zamachu?

~Jastrzębianin (89.64. * .64) 23.04.2022 19:22

Kondolencje dla rodzin, dla całej braci górniczej, bo to znajomi, koledzy,współpracownicy.
Śląsk płacze????????????