Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zofiówka: Ratownicy zbliżają się do przodka

Trwa akcja ratunkowa w kopalni Borynia-Zofiówka. Ratowników ciągle poruszają się do przodu. Tam prawdopodobnie znajduje 10 poszukiwanych górnikow. Do wstrząsu doszło w sobotę o godz. 3:40.

Zofiówka: Ratownicy zbliżają się do przodka

- Akcja ratownicza trwa, pierwszy zastęp dotarł do wyrobiska, w którym nastąpił wstrząs. Akcja jest trudna ze względu na atmosferę, która jest w całym wyrobisku. Nie ma jednak żadnych oznak wskazujących na zapłon czy pożar - mówi Tomasz Cudny, prezes zarządu JSW.

Jak mówi Edward Paździorko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych, koncentracja metanu jest duża, dlatego ratownicy poruszają się stopniowo. Ratownicy koncentrują się również na odtworzeniu wentylacji, której konstrukcja została uszkodzona.

Informacja od moderatora: Niektóre z komentarzy są usuwane na prośbę JSW, ponieważ stanowią pomówienie firmy.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Nikos (81.30. * .171) 24.04.2022 20:15

Wyscig szczurow Coraz glebiej i sie dzieje Na krupinskim tez byl problem jak sie zapalila sciana. Wynik wynik wynik udowodnic na sile ze sie oplaca a juz dawno powinno to byc pozamykane Ale jak sa chetni to niech ryzykuja

~Jaś Mos (31.0. * .97) 24.04.2022 09:42

Pogieło Cię.

Górnicy to są zwylki ludzie inaczej nazywani rylami.

Nie porównuj górników z ,,władzą z warszawki''.
Z gornikami nikt się nie liczy.

Wszystko Warszawa robi na pokaz jak coś się wydarzy na Śląsku

~KWK -- Smoleńsk (89.70. * .15) 23.04.2022 22:59

Państwo wypłaciło rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej już 94,5 mln zł rekompensat. Znacznej części krewnych dwukrotnie: krótko po katastrofie 250 tys. zł i do 250 tys. zł po 2015 roku, po objęciu rządów przez PiS.
Poszkodowanie dostały wdowy, dzieci rodzice, nawet brat i siostra. Pytanie brzmi czy takie samo odszkodowanie dostaną rodziny górnicków