Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W "Korfantym" działa magazyn dla uchodźców

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego od razu włączył się w pomoc uchodźcom. Niemalże natychmiast przeprowadzono zbiórki. Zorganizowano transport niezbędnych rzeczy do Ukrainy.

W "Korfantym" działa magazyn dla uchodźców

Obecnie na terenie ZS Nr 2, czyli popularnego „Korfantego”, działa magazyn rzeczy, które mogą przydać się uchodźcom z Ukrainy. Można znaleźć tam ubrania damskie, męskie, dziecięce, buty, środki chemii gospodarczej i higienicznej. Są też artykuły spożywcze o długim terminie przydatności.

- Ludzie ciągle przynoszą nam kolejne rzeczy. Darczyńców nie brakuje. Magazyn jest systematycznie zasilany przez naszych uczniów, nauczycieli oraz wszystkich chcących nieść pomoc - mówią organizatorzy przedsięwzięcia.

Każda potrzebująca rodzina ukraińska może zgłosić się do Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w godz. 8:00-16:00  i otrzymać rzeczy, które aktualnie znajdują się w magazynie. Także każdy, kto chce zasilić magazyn darów, może to zrobić, zgłaszając się do "Korfantego". 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (84.17. * .19) 10.03.2022 21:25

Piękna inicjatywa. Podziwiam

~do 12:53 (89.72. * .111) 10.03.2022 16:40

Akurat w szkole dzieciaki radzą sobie najlepiej ze zorganizowaniem działań, nie muszą tego nawet uczyć.
Gorzej jest z dorosłymi, zwłaszcza z tymi, którzy maja pomagać, koordynować i organizować (czyt. wydziały UM). Dzwoniąc do wydziałów odpowiedzialnych za organizację, najczęściej nic nie wiedzą, albo nie odbierają telefonów (nagle wszyscy na urlopach albo na L-4 i nie ma zastępstw). Totalna porażka!

~Gość (89.64. * .234) 10.03.2022 12:53

Brak koordynacji działań
Powinno być zestawienie miejsc gdzie , co jest zbierane. Tak działa cała Polska ludzie robią na własną rękę. Na dworcach jest dramat, ludzie śpią na kartonach, brakuje już zup, jednorazowych naczyń, środków czystości, do dezynfekcji, bielizny, środków higieny. Zajmuje się tym młodzież, która sobie nie radzi. W szkole nie uczą efektywnej pracy w zespołach, zarządzania, tylko tabelki i testy, testy.