Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Krew przed drzwiami zaniepokoiła mieszkańców

Strażacy zostali zaalarmowani przez opiekuna mężczyzny, który zobaczył dużą plamę krwi przed drzwiami do jego mieszkania. Obawiał się, że lokator doznał ciężkich obrażeń.

Krew przed drzwiami zaniepokoiła mieszkańców

Zdarzenie miało miejsce środę,  jednym z bloków przy ulicy Marusarzówny. Kiedy opiekun 65-latka zobaczył dużą plamę krwi przed wejściem do mieszkania, zaniepokojony powiadomił straż pożarną.

Po przyjeździe zastępów na miejsce okazało się, że lokator sam otworzył mieszkanie, ma obtarcie skóry na głowie i siniaka.

- Twierdzi, że przewrócił się na zewnątrz budynku. Działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, oraz przekazaniu go zespołowi ratownictwa medycznego obecnego na miejscu zdarzenia. Mężczyzna został zabrany - informuje PSP

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do "Jan Siniak" (89.64. * .53) 05.08.2021 14:19

Skóra na głowie jest bardzo dobrze ukrwiona. Stąd dużo krwi.

~@S (188.147. * .91) 05.08.2021 13:03

Zgłosić sprawę i nagłośnić w programach takich jak Alarm, Interwencja czy Uwaga.

~S (188.137. * .40) 05.08.2021 10:52

Pan został zaopatrzony i wrócił do domu....Ten człowiek regularnie nadużywa alkoholu od dłuższego czasu .Dwa lata temu bardzo osobiście przeżyliśmy pożar w tej samej klatce ,w której mieszka ten Pan .Wtedy powodem wzniecenia ognia były papierosy i alkohol. Jesteśmy przerażeni obecną sytuacją... Pan również pali papierosy i upija się na umór. Regularnie odwiedza Go Opieka Społeczna, wiele razy interweniowała straż ,pogotowie ,ponieważ Pan np. leżał przed klatką w kałuży krwi. Okazuje się, że do momentu popełnienia wykroczenia przez tego Pana policja nie może interweniować ,Opieka Społeczna tylko może starać się mu pomóc...Nie można mimo tego ,że ten człowiek stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia swojego i sąsiadów podjąć żadnych kroków. On musi podpisać zgodę na leczenie...Jesteśmy bezradni...Czy musi dojść do tragedii żeby można było zareagować?
Żyjemy w ciągłym lęku...

~Jan Siniak (213.76. * .154) 05.08.2021 09:59

Obtarcie skóry na głowie i siniaka.....duża plama krwi