Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

W ubiegły czwartek doszło do silnego wstrząsu pod ziemią, który odczuli nie tylko mieszkańcy Jastrzębia, ale całego regionu. Okręgowy Urząd Górniczy wyjaśnia co było powodem tego zdarzenia.

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Okręgowy Urząd Górniczy wyjaśnia przyczyny silnego wstrząsu, którego epicentrum miało miejsce na terenie kopalni Budryk, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Po tym zdarzeniu dyrekcja kopalni wyłączyła ścianę znajdującą się w rejonie wstrząsu.

Przypomnijmy, że do wstrząsu doszło w czwartek, 8 listopada, zdezorientowani mieszkańcy nie wiedzieli, co się dzieje. Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, wstrząs miał siłę 3,9 stopnia w skali Richtera. Epicentrum wstrząsu była kopalnia Budryk w Ornontowicach w powiecie mikołowskim, a precyzyjniej ściana D1 358/1 na głębokości 1050 m.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Koń (5.173. * .210) 14.11.2018 07:44

Z przyczyn natutalnych.

~Ona (46.134. * .204) 13.11.2018 15:25

Boryński deb.i.u

~Radio Teheran (193.28. * .1) 13.11.2018 14:59

Czy moge wyprzedzic OUG w wyjasnieniu? Byc moze nie trzeba tyle wysilku, czasu i pieniedzy,
by oglosic: "do zdarzenia doszlo z przyczyn naturalnych".

~Sejsmolog (89.64. * .19) 13.11.2018 09:39

Skonczcie pisac glupoty. Wstrzas ok 5km pod ziemia. Od Tapniecia nie trzesie sie caly slask.

~Geolog (85.14. * .18) 13.11.2018 07:45

Na wiosnę mają wydać opinię , wcześniej nie zdążą.

~Borynski nadsztygar bioly helm (37.248. * .128) 13.11.2018 07:37

Kiedy bedzie jakis hajs?