Radni PiS negatywnie o OWN. Z gestem Kozakiewicza w tle

10 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie długo oczekiwanego Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Tego samego dnia radni Prawa i Sprawiedliwości opublikowali oświadczenie na ten temat. Nie są zadowoleni z realizacji inwestycji.

Radni PiS negatywnie o OWN. Z gestem Kozakiewicza w tle

Oświadczenie na swoim Facebooku opublikował radny Szymon Klimczak. Towarzyszyła mu ilustracja, która ukazywała kobietę, która wydaje się wykonywać tzw. gest Kozakiewicza. Część internautów nie kryła oburzenia. Radni w swoim oświadczeniu piszą, iż nie zadowala ich wykonanie oraz finansowanie inwestycji.

- Niestety OWN w wydaniu Anny Hetman pochłonął około 8 milionów złotych, nie otrzymał dotacji i na dodatek nie spełnił w całości oczekiwań mieszkańców, którzy liczyli, że będzie tam urządzone również kąpielisko - czytamy w oświadczeniu radnych PiS.

Radni uznali, że pieniądze przeznaczone na OWN powinny pochodzić ze środków zewnętrznych. O takie środki miasto wnioskowało, ale ostatecznie nie udało się ich uzyskać i zdanie zrealizowano ze środków własnych miasta. Jastrzębskie PiS uważa, że 8 mln zł można przeznaczyć np. na remont chodników czy przywrócenie połączenia kolejowego.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zaznaczają, że otwarciu OWN-u towarzyszy napompowana atmosfera.

- Nie potrafimy też podzielić tego wypromowanego, sztucznego entuzjazmu towarzyszącemu Prezydent Annie Hetman. Czekaliśmy na OWN długo. Zdecydowanie za długo - czytamy w oświadczeniu.

Mimo obiekcji, radni stwierdzają, że nie są przeciwni OWN-owi i uważają, że również Rada Miasta przyczyniła się do jego budowy, zgadzając się na przeznaczenie wspomnianych 8 milionów złotych na jego budowę.

Prezydent Anna Hetman komentuję sprawę w inny sposób.

- Mieszkańcy domagali się OWN-u przez ostatnie dwie kadencje. Ja to obiecałam i słowa dotrzymałam. Motywowali mnie do tego jastrzębianie tęskniący za dawnym Ośrodkiem Wypoczynku Niedzielnego. Ten nie jest kopią starego OWN-u a nowoczesnym i atrakcyjnym miejscem wypoczynku. 8 mln zł to duża kwota, ale nie wszystko przelicza się wyłącznie na pieniądze - mówi prezydent miasta.

65 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~zwalczaj szczepionkowy terror (89.64. * .124) 14.08.2018 23:05

lewak, prawie każde zdanie musiałbym ci wytłumaczyć i wyłożyć, jak bardzo się mylisz. Ale sam się określiłeś: lewak... a to wiele tłumaczy.
Jedno zdanie muszę podsumować: " Bez Unii jesteśmy mali, tak mali że nie istotni"
-co za bzdura. Po raz kolejny zostaliśmy pozbawieni suwerenności, przez komuchów do spóły z "prawym skrzydłem" okrągłego stołu. UE to takie nowocześniejsze zsrr. Te same czerwone gęby chcą więcej internacjonalizmu i multi-kulti. Zmienili taktykę (nie siłą, bo ludzie się buntują). Kolor (czerwony na niebieski), symbol (sierp i młot na gwiazdki), zbezcześcili IX Symfonię Beethovena, Moskwa przeniosła się do Brukseli... itd.itp. Dlaczego nie możemy mieś statusu Szwajcarii? Norwegii? (mniejsze kraje) Po co Anglicy zrobili Brexit? bo są głupkami, czy może właśnie są mądrzy i coś dostrzegli?
Dla wszystkich nie-rządów, które zarządzają naszą umęczoną ojczyzną największym wrogiem są ci, którzy powinni być reprezentacją Narodu, bo jego sprawami żyją i o jego interesie myślą: narodowcy.
I tu bym musiał tłumaczyć, kim są narodowcy... Bo większość ludzi ma wyprane mózgi papką ubecko-koszernych mediów. Wg nich Polak-narodowiec-myślący patriota to: nazista, faszysta, ksenofob, rasista itd.itp. (więcej epitetów w gadzinowej prasie i tv).
Oczywiście nie ma to nic wspólnego z prawdą. Ale kłamstwo powtarza wiele razy skutecznie wypacza pojęcia. Może kiedyś moi rodacy to zrozumieją...

~Lewak (85.202. * .195) 14.08.2018 11:05

@zwalczaj szczepionkowy terror: W Polsce jest lepiej niż było lata temu, wystarczy spojrzeć ile teraz aut stoi pod blokami. oczywiście może być lepiej, ale może być też gorzej i obawiam się, że tam zmierzamy. Spójrz na Węgry, Grecję czy Turcje. Obecna władza niszczy co się da, żyjemy na kredyt, pozbywamy się fachowców (czyli tak znienawidzonych elit) lekarzy itp. Co chwile nagonka na różne grupy społeczne i zgniły zachód. Bez Unii jesteśmy mali, tak mali że nie istotni. Wystarczy spojrzeć na mapę. A autorytaryzm jest w Białorusi, można sobie porównać.

~zwalczaj szczepionkowy terror (89.64. * .154) 14.08.2018 03:38

nnn, bang, Gość 13.08.2018 10:37; i im podobni - bardzo merytoryczne argumenty. Po prostu kwintesencja wyborców po-kemonów.
Logiczne argumenty do takich łbów nie trafią. Choćby nie wiem jak im to tłumaczyć. U nas (w Polsce) trzeba na siłę zrobić dobrze.
Jedyny sprawdzony sposób rządzenia narodem/państwem, to autorytaryzm. Tylko wtedy jest porządek, jak np. w służbach (na górze jest zawsze jeden). Kaczyński ma predyspozycje, ale wysługuje się telawiwowi i waszyngtonowi... ech...

~DoUrzednik (31.0. * .200) 13.08.2018 21:20

Masz rację. Każdy występ tego aktora jest żenadą.

~lejdi (89.64. * .91) 13.08.2018 17:21

Z kolei w Jastrzębiu nie każdy skorzysta, bo mają samochody, a na OWN wszyscy mogą pójść, na imprezę, festyn lub spacer, bo jak jest niedziela, wszystko zamknięte, to w tym grajdole nie ma gdzie się podziać z wyjątkiem parku w Zdroju.

~Nnn (5.172. * .110) 13.08.2018 17:19

Iekarz pyta pacjeta. Czy ktos z pana rodziny ma jakies zaburzenia psychiczne . Pacjent odpowiada takbrat głosował na pis.

~Hanzel (89.67. * .130) 13.08.2018 16:28

Za 8-milionów to można wybudować 16- domów i to nie byle jakich pod klucz w cenie razem z działką minimum 10 ar każda .

~do PiS i Ł. K. (82.177. * .2) 13.08.2018 15:55

Mamy ładne zdjęcia z przestępstwa dokonywanych przez Ł.K.
Może te leżaki, też pisowcy zajumali. Z nimi nic nie jest niemożliwe jeśli chodzi o takie sprawy.

~Nawet (188.146. * .142) 13.08.2018 12:04

8 milionów za leżaki które teraz znikają też jestem zbulwersowany

~gość (77.252. * .153) 13.08.2018 11:46

No tak nie wszystko przelicza się wyłącznie na pieniądze... możne jeszcze przeliczyć na głosy wyborcze i propagandę a to wtedy żadna kwota nie gra roli!

~Bang (95.215. * .94) 13.08.2018 11:39

Pisiorom to tylko koscioly,przemowienia ku czci swoich ludzi i krytyka innych w glowie.Taka sytuacja.

~Gość (77.111. * .71) 13.08.2018 10:37

Zwalczaj szczepionkowy terror, zapraszam na badania. przeprowadzę je bezpłatnie i zapłacę za wykupienie leków.

~do "zwalczaj szczepionkowy terror" (82.177. * .2) 13.08.2018 09:40

Czy ty wiesz i rozumiesz co napisałeś? Popierasz partię w której nie sposób znaleźć człowieka, o którym można myśleć z szacunkiem. I ty to udowadniasz. Jesteś działaczem PiS i pokazujesz czym jest tak partia.
Jakieś bzdury, bełkoty i kłamstwa to twoja "prawda". Wiemy, że walczysz o siebie, bo nieuchronny upadek tej partii będzie twoim upadkiem. Żaden porządny człowiek nie będzie chciał z tobą utrzymywać kontaktów. Ta jest cena sprzedania siebie komuś, kto niczego życiu nie dokonał, bo nie potrafił.

~Widziałem (82.177. * .2) 13.08.2018 09:30

Przewodniczący Rady Miasta zareklamował się przez zaklejanie plakatów informujących o otwarciu OWN, kartkami ze swoim imieniem i nazwiskiem "Łukasz Kasza". To pokazuje kim jest ten osobnik. Nie powinno używać się zbyt mocnych słów publicznie dlatego napiszę tylko @$#@^IO*&(^R$!
Widziałem baner Łukasza Kaszy pod którym jest napis "na sprzedaż" Bez podpisu. Czy to partyjni z PiS chcą się pozbyć tego człowieka? Ale nikt go nie kupi. Zbyt wiele ma negatywnych cech. Choćby ta. Nie można stawiać banerów wyborczych kiedy się chce. To jest dopuszczalne tylko w czasie przedwyborczym. Poza tym, Łukasz Kasza powinien pokazać rachunki za wykorzystanie miejsc na banery. Kto za to zapłacił?
PiS, to jedno wielkie przestępstwo. Gdy im się stawia zarzuty, nie odpowiadają na nie. Ta główna zasada postępowania wiele mówi o tej partii i jej prezesie.

~do: Wolny człek 2:03 (82.177. * .2) 13.08.2018 09:12

Ty jesteś wolny "jak zając na rożnie się przypiekając". O godz. 2:03 porządni ludzie śpią, bo rano muszą być w pracy.

~Gość (37.47. * .70) 13.08.2018 07:47

Klimczak, pseudointeligent. Jaka inteligencja, taki tekst. Niech się chłopaczek, pan prawnik pochwali wynikami ze studiów - liczba niedostatecznych, poprawek itp. Jest się czym chwalić? Potem nie dziwota, że takie gnioty w komunistycznym stylu płodzi. I nie chodzi tu o merytoryke, ale styl i poziom. Czemu jastrzębski PiS daje się tak ośmieszać?

~do Wolny człek (78.8. * .104) 13.08.2018 06:44

Prowokacja? To chyba PiS sam sobie zrobił prowokację. Tym razem na prawdę strzelił sobie w stopę. W dniu otwarcia publikują oświadczenie w którym piszą żę nie podoba im się OWN chociaż sami za nim głosowali i przeznaczyli na niego kasę. Więc to również ich sukces. Gdzie tu logika? Pomijam że sami mieli to w programie wyborczym chyba 3 raz z rzędu. Po ilu to latach w końcu ktoś się za to wziął? A im ciągle coś nie pasuje...

~Urzędnik (188.146. * .97) 13.08.2018 05:02

Pan Klimczak ma ogromne parcie na szkło, uwielbia przemawiać w urzędzie na sesjach rady miasta. Od początku kadencji 2014 - 2018 ten radny aż pcha się by tylko dorwać mikrofon i coś mówić. Pewnie psychiatrzy mają diagnozę na takie zachowanie, ale ja czasami lubię się pośmiać i go posłuchać. Samouwielbienie i pseudo intelektualne wywody to komiczna mieszanka, która czasami jest dość zabawna.

~rudygruby (89.64. * .147) 13.08.2018 02:55

Za 8 mln zlotych powinien powstac zamiast bezuzytecznego OWN piękny smolenski pomnik

~Wolny człek (91.224. * .9) 13.08.2018 02:03

Mądrzy ludzie i tak wam nie uwierzą ,to wszystko prowokacja trwającą już jakiś czas,aby ludzi zniechęcić do PiS.Kto ma mózg to załapie o co chodzi. Pozdrawiam Jastrzębskie trolle.

~zwalczaj szczepionkowy terror (89.64. * .18) 13.08.2018 00:21

ileż tu "jadu" i "hejtu" z ust jaśnie oświeconych wyborców peło-kod-nowośmiesznych itp. kreatur.
Wyłączcie tv, bo wam szkodzi. Potraficie krytycznie spojrzeć na "dzieło" mocnej figury?
Czy tylko "ochy" i "achy"?
Partia Interesów Syjonistycznych to i tak mniejsze ZŁO w porównaniu z kolesiostwem i nepotyzmem 8-letniego rządu "zdrady narodowej". Prezłknijcie tę gorzka pigułkę.

~dysydent (94.254. * .117) 12.08.2018 20:51

Kobieta upada na śliskim chodniku. ..
Podbiega facet i pomaga kobiecie wstać. ..
- dziękuję , ale jak ja się panu odwdzięczę ???
- Proszę w wyborach na mnie zagłosować, jestem z Pisu..
- Panie !!!! Ja upadłam na dupę a nie na głowę !!!

~Smolka (83.0. * .241) 12.08.2018 19:06

PiS by to zrobił lepiej. Za 7 mil + 3 mil premii dla siebie za pomysł

~GW (89.77. * .29) 12.08.2018 19:00

PiS-lamistom się nowa inwestycja nie podoba, bo oni wolą wprowadzać komunę 2.0 aniżeli zrobić coś dla ludzi. Normalne. Na Węgrzech jest identyczna sytuacja.
Ciekawe czy będzie tylu chętnych na zachwalanie PiS jak wróci prawdziwa bieda - do czego dążymy wprowadzając źle skonstruowane programy socjalne. Mowa tu o biedzie, której Szymon Klimczak czy Łukasz Kasza nie mają prawa znać. To nie będą dla nich czasy Jana Winnickiego z Alternatywy 4...

~Olga (83.0. * .241) 12.08.2018 17:30

PIS powinien rozmawiac z nasza prezydent a nie wiecznie krytykowac. Co zrobil piechodzek chcial pozamykac oddzialy w szpitalu nie pamietacie ? Jeszcze Hetman cos robi bo reszka tyljo na kase patrzy.

~Zidane (87.239. * .116) 12.08.2018 14:45

PIS wykopal obie dolek do ktorego wpadl. Hetman mogla dac banke wiecej wykopac duza dziura i umiescic tam pisiorow. Cisza spokoj i zadowolenie. Krowa ktora duzo buczy zawsze daje malo mleka.

~Gość (188.146. * .195) 12.08.2018 14:18

jestem zbulwersowana taki oświadczeniem PiSowców, a w szczególności tego Klimczaka, przecież to skandal,. Kto go wybrał na radnego??????

~kibic 22 (77.252. * .135) 12.08.2018 13:53

przegonić spacerowiczów z psami biegającymi luzem !

~Mieszkaniec (89.77. * .154) 12.08.2018 13:37

Cokolwiek zrobi pani Hetman to PiS zawsze będzie przeciwko......
Mam nadzieje że nikt z PiSu nigdy juz nie będzie rządził naszym miastem.

~zołza z zofiówki (89.67. * .87) 12.08.2018 12:35

,, Ja to obiecałam i słowa dotrzymałam ...,,
Uwolnij koka na głowie i przypomnij sobie o swoich wyborcach co im obiecałaś startując na prezydenta miasta Jastrzębie Zdrój !!!

~Franek (78.10. * .175) 12.08.2018 12:32

Osiem milionów złotych to stanowczo za dużo na takie coś. Rada Miasta zaklepała inwestycję więc prezydent za pomocą pracowników musiał to wykonać. Czy wiecie ILE SET ludzi zatrudnia urząd miasta? Ta inwestycja jest przereklamowana i bardzo wysoko oszacowana, a korzyści dla Mieszkańców tylko w okresie letnim, podobnie jak basenik przy ul. Witczaka. Podatnicy musza ponosić wielkie koszty utrzymania przez cały rok kalendarzowy!!! Pracy i chleba ani mieszkań to nie dało więc efekty są raczej mierne i osiem milionów nie ma !!!! Mam nadzieję, że to absolutnie nie zdecyduje o wyborze jej na kolejną kadencję!!!

~KAZ (89.72. * .119) 12.08.2018 10:52

Gest Kozakiewicza ? potoczna polska nazwa obraźliwego gestu (znanego pod wulgarnym określeniem "wał"), który polega na zgięciu jednej ręki w łokciu i złapaniu jej ramienia drugą ręką. Jest on łączony z polskim tyczkarzem Władysławem Kozakiewiczem, który na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku pokazał go dwukrotnie wygwizdującej go radzieckiej publiczności po oddaniu skoku (na wysokość 5,78 m), gwarantującego złoty medal olimpijski i będącego jednocześnie rekordem świata.

~marian (31.0. * .240) 12.08.2018 10:48

Jak ten kawałek gruntu kosztuje 8 mln to dupy nie urywa..... Może ktoś to zweryfikuje ?

~Michał (89.64. * .30) 12.08.2018 10:17

PiS jest organizacją negatywną działającą na granicy przestępstwa a nawet przekraczający tą granice.
Każde miasto szuka sposobów na ściągniecie do siebie turystów. To najlepszy sposób na zwiększenie dochodów. OWN, park, to takie miejsca. Nasze miasto jest coraz ładniejsze. Idziemy w dobrym kierunku. Ale nie możemy liczyć na pomoc z zewnątrz tak długo jak długo będzie rządzić PiS. Ten rząd dąży do zniszczenia współpracy z Unią. Stąd brak dotacji na ważny dla nas cel. Bo ciekawe miejsca w mieście mogą zarabiać na siebie. Moi znajomi przyjeżdżają z nad morza co rok i coraz bardziej im się tu podoba. W tym roku byli zachwyceni. Byliśmy na otwarciu OWN. Podobało się. Warto tu mieszkać.

~zwalczaj szczepionkowy terror (89.64. * .145) 12.08.2018 00:46

"8 mln zł to duża kwota, ale nie wszystko przelicza się wyłącznie na pieniądze" - a co na to koleżanka z partii, Bieńkowska? Bo co innego powiadała, gdy nie wiedział, że jest nagrywana...
Nie jestem wyborcą pisu, ale trafnie podsumowali ten kolejny drogi skwerek...

~Mikołaj (87.239. * .116) 11.08.2018 21:49

PIS robi aby wszystko blokowac, zablokowac, zniszczyc .

~Ministrant (5.172. * .248) 11.08.2018 21:42

Klimczaka mam już serio dosyć.ile on ma lat i jakie ma doswiadczenie w pozyskiwaniu funduszy? Koleś kompromitujesz się, zacznij lepiej biegać bo za kilka lat będzie kiepsko...

~klapa (83.29. * .206) 11.08.2018 21:12

PIS prowadzi negatywną lampanię i nie ma nic innego do zaoferowania.

~Mieszkaniec (89.64. * .198) 11.08.2018 19:27

PiS jest naszym wrogiem. Gdyby mogli podpalili by to miasto a winę zrzucili na jakieś PO. Dotacji nie dostaliśmy dzięki działaczom PiS. Tam jest niepodważalna główna zasada. Niszczyć wszystko co nie jest nasze. To co dobre a zrobione nie ich postanowieniem musi zostać ośmieszone i zniszczone. Kmiotek, zupełny nieuk o nazwisku Kasza dostał awans na kandydata na prezydenta. Dlaczego on? Bo jest miernotą. Niczego nie potrafi. A to powoduje, że jest i będzie posłuszny swym władzom. Jak mu każą niszczyć to będzie niszczył. Widać to we wszystkich miastach w których rządzi PiS. Łukasz K. szykuje się do wygranej bo takie jest polecenie prezesa. Powinien wyjaśnić co knuje PiS aby ten typek wygrał. Bo, że będą oszukiwać to wiadomo. I jeszcze jedna ciekawostka. Zniknął główny wykonawca poleceń swego prezesa, niejaki Grzegorz Matusiak. To znak, że PiS już knuje. Uwaga na nich.

~dysydent (94.254. * .114) 11.08.2018 19:07

Nie martwcie się PiS-uary , pójdziecie przy najbliższych wyborach samorządowych w PiS-du, za całokształt waszej ''działalności'' w tej kadencji na rzecz miasta i mieszkańców. Dni wasze są policzone.Ja osobiście mobilizuję całą rodzinę i kogo się tylko da żeby was odstrzelić za to że zajmujecie się wojenkami politycznymi a nie dobrem miasta.