Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nieprzytomny mężczyzna na ogródkach działkowych

Dobra pogoda zachęca do pobytu na świeżym powietrzu. Mieszkańcy chętnie spędzają czas na ogródkach działkowych. Jednak panujące upały mogą być niebezpieczne.

Nieprzytomny mężczyzna na ogródkach działkowych

Jeden z działkowiczów nie zaliczył czwartkowego pobytu na ogródkach działkowych do udanych. Poczuł się źle i zasłabł. Konieczne było udzielenie pomocy medycznej. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego poprosił Państwową Straż Pożarną o pomoc.

- Pomoc strażaków polegała na przetransportowaniu nieprzytomnego pacjenta z ogródków działkowych, znajdujących się przy ulicy Połomskiej do karetki pogotowia - informuje kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Utrzymywanie się wysokiej temperatury może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia i życia, dlatego należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu - jeśli nie m takiej potrzeby, najlepiej nie wychodzić z domu.

- W razie wyjścia warto ochronić głowę nakryciem, najlepiej w jasnym kolorze oraz ubrać się lekko i przewiewnie. Wskazane jest picie dużych ilości wody niegazowanej i stosowanie kremów z filtrem UV. Należy unikać wysiłku fizycznego i powstrzymać się od picia alkoholu. Bezwzględnie nie można pozostawiać w zaparkowanym samochodzie dzieci i zwierząt. W ciągu dnia w domu warto zasłonić lub nawet zamknąć okna. Jeśli zauważycie objawy przegrzania organizmu: dreszcze, suchość skóry, przyśpieszony oddech, temperatura, nudności, zawroty głowy - zadzwoń pod numery alarmowe: 112 lub 999! - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].