Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Poleciały mandaty dla pieszych i kierowców

Kolejne działania policji pokazały, że piesi nie zawsze prawidłowo przechodzą przez ulicę, a kierowcy nie ustępują im pierwszeństwa. Kilkadziesiąt osób otrzymało mandat karny. 

Poleciały mandaty dla pieszych i kierowców

Akcja "NURD" trwała w piątek w godzinach 06.00 do 22.00. Udział w niej wzięło 12 policjantów ruchu drogowego jastrzębskiej komendy, którzy przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów. Okazuje się, że nie tylko piesi popełniają wykroczenia.

-  Mundurowi interweniowali wobec niechronionych uczestników ruchu 20 razy. Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. 11 osób ukarano mandatem karnym. Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec aż 31 kierowców. Zmotoryzowani w nieprawidłowy sposób przejeżdżali przez przejścia dla pieszych, czy parkowali na chodnikach, w pobliżu oznakowanych przejść. Również i w tym wypadku policjanci nie byli pobłażliwi i nałożyli grzywnę na 19 osób - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mieszkaniec (84.234. * .35) 19.12.2017 17:44

Polecam przyjrzeć się choćby jak niektórzy pajace parkują w okolicach kina centrum...
Samochody wzdłuż na chodniku a policja i straż miejska mają na to wy*****e?
Nie da się przejść. Ja nie chodzę środkiem drogi to jakim prawem przez nich trzeba chodzić po pagórkach, po trawnikach itd.?
Żenada

~Ja (89.66. * .196) 13.12.2017 09:10

Chyba nigdzie w kraju tak w Jastrzębiu ludzie się na wzajem pod.........ą nawzajem to na górników(miasto stworzone do górników) to na kierowców to na sąsiadów z graniczących miast masakra flustraci i tyle Polska w pigułce

~krzys (87.239. * .116) 12.12.2017 16:24

a ci co mieli Wizytówkę :) co z nimi ?

~Gość (195.34. * .170) 12.12.2017 11:51

Dobrze, że nie sprawdzali na Wielkopolskiej samochodów zaparkowanych na trawnikach, chodnikach , na przejściach dla pieszych i na skrzyżowaniach (przy wjazdów spod bloków).

~łowcadebili (31.179. * .1) 12.12.2017 10:52

Zamijcie sie w końcu "pseudo-kolarzami", przez których tworzą sie korki, bo nie chce im się jeździć ścieżką rowerową. Paru już takich "sportofcuf" musiałem zepchnąć do rowu albo na pobocze.

~Janusz (89.64. * .105) 12.12.2017 09:43

12 osób z Policji - szok! Po co tyle w drogówce. Powinni patrolować osiedla, niebezpieczne miejsca, ćpunów na ulicach, a oni kontrolują kierowców. Chore!

~Leszek (5.184. * .95) 12.12.2017 09:06

Wygląda na to że nie jest tak źle.

~Radio Teheran (193.28. * .1) 12.12.2017 08:06

Dzielni!
12 policjantow przez 16 godzin zatrzymalo 31 kierowcow, czyli kazdy z zapracowanych policjantow co 6 godzin. W ciagu dniowki policjant zatrzymal jednego, bardziej pracowity dwoch.
Mam nadzieje, ze na tym chlodzie glodni nie stali.

~mieszkaniec (85.14. * .18) 12.12.2017 07:56

Policja jest aktywna , a samochód firmy kurierskiej jeżdzi po Jastrzębiu i zamiast szyb w tylnych drzwiach ma folie przyklejone taśmami , ciekawe kto podbił mu przegląd co na to policja.