Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pawlak ws. JSW: 50% + 1 akcja to czysta piłka

Waldemar Pawlak sprzeciwia się sprzedaży akcji JSW należących do Skarbu Państwa. Skarb Państwa mógłby zachować kontrolę nad spółką nawet w przypadku posiadania 34% akcji, ale wicepremier woli dmuchać na zimne.

Pawlak ws. JSW: 50% + 1 akcja to czysta piłka
Waldemar Pawlak podczas debiutu JSW na giełdzie

Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki, napisał list do szefa resortu skarbu Mikołaja Budzanowskiego w sprawie sprzedaży akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Sprzeciwia się w nim zmianom, które umożliwiłyby Skarbowi Państwa zachowanie kontroli nad JSW w przypadku posiadania mniej niż 50% akcji. Aktualnie większościowy udziałowiec posiada ich ponad 56%.

- 50 procent plus jedna akcja, to jest czysta piłka i wiadomo, że nie ma tutaj żadnych ryzyk i żadnych niebezpieczeństw - powiedział Pawlak.

Wicepremier powołał się na zeszłoroczne porozumienie zawarte ze stroną społeczną przed wejściem Jastrzębskiej Spółki Węglowej na giełdę. Zagwarantowano wówczas, że Skarb Państwa zachowa powyżej 50% akcji. To Skarb Państwa miał zaproponować by zachować pakiet kontrolny, ale poniżej 50% akcji.

- Nie ma takiej potrzeby. Ledwie rok temu doprowadziliśmy do porozumienia przy prywatyzacji (…) Trzeba serio traktować partnerów społecznych, a nie co roku zmieniać podejście - powiedział Waldemar Pawlak.

Również związki zawodowe wysłały list do szefa Skarbu Państwa, w którym sprzeciwiają się pomysłowi sprzedaży akcji. Według nich takie decyzje mogą spowodować utrafię wiarygodności rządu oraz wywołać stanowczą reakcję związków.

Zobacz też: JSW zaprezentuje się amerykańskim inwestorom

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~yeti (85.202. * .151) 27.09.2012 22:05

Mydlenie oczu - prywatyzacja to śmierć dla kopalń - teraz się cieszycie z akcji i dywidend i kasiory - ale za 2-3 lata już po was bedzie - jak prawdziwy prywaciarz się wam do d.... dobierze - nowo zatrudnieni już mają \"nagrodę\"......

~Górnik (213.238. * .217) 27.09.2012 17:03

Przynajmniej jeden dobrze mówi w tym rządzie...

~hmm (83.109. * .122) 27.09.2012 16:45

chcą sprzedac bo potrzebują pieniedzy na bzdury... sprzedadzą i zaraz akcjonariusze zrobią porzadki zwalniając ludzi i podnosząc normy, tylko po to żeby cena akcji poszła w górę...

~koko spoko (84.234. * .81) 27.09.2012 15:54

haha, żeby być górnikiem trzeba się uczyć? Chyba sobie kpiny robisz, wymagali tylko średniego i ... łapówek, bo nie powiesz mi, że skoro odrzucali elektryków i mechaników, a przyjmowali piekarzy to tak nie było...

~normalny (85.219. * .243) 27.09.2012 12:57

koko spoko ... następny nawiedzony od prywaciarza. Boli cię praca górnika trzeba było się uczyć.

~koko spoko (84.234. * .81) 27.09.2012 12:24

soprywatyzować całkowiecie, niech górnicy zobaczą co to jest praca w prywatnej firmie, zdziwia się wtedy.

~Emeryt (78.133. * .39) 27.09.2012 11:57

już kombinują zaraz pójdziemy z torbami