Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Hakerzy wykradli dane. Zażądali okupu

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komend wojewódzkich w Krakowie i Katowicach razem z mundurowymi z Jastrzębia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie się do serwera firmy telekomunikacyjnej.

Hakerzy wykradli dane. Zażądali okupu

Hakerzy mają 19 i 25 lat. Jednego zatrzymano na terenie Krakowa, drugi wpadł w ręce funkcjonariuszy w Jastrzębiu. Dokonali oni włamania na serwer jednej firm telekomunikacyjnych, skąd wykradli dane. Za ich zwrot zażądali zapłacenia okupu w wysokości 100 tysięcy złotych. Pieniądze miał odebrać pod Wawelem młodszy z przestępców. 

W mieszkanich zatrzymanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli komputer stacjonarny, laptopa oraz serwer z elektronicznymi śladami włamań. 25-latek został aresztowany, młodszy został objęty policyjnym dozorem.

W akcji, wraz z funkcjonariuszami policji, brali udział pracownicy departamentu bezpieczeństwa spółki telekomunikacyjnej. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~rotfl (77.253. * .150) 13.07.2011 22:45

I niby myśleli że im się to uda????

~gość (195.34. * .177) 13.07.2011 17:45

Okup pod Wawelem. Się hakerzy naoglądali filmów...

~dave (213.17. * .70) 13.07.2011 15:44

@WP Ta kartka jest czarna aczkolwiek rowniez czarna

~WP (195.34. * .177) 13.07.2011 14:21

Sprytnie acz żalośnie sobie to wymyślili