Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zdrowo bo ziołowo? Nad tym zastanawiali się w Kornowacu [ZDJĘCIA]

Spotkanie odbyło się dzięki dotacji Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zdrowo bo ziołowo? Nad tym zastanawiali się w Kornowacu [ZDJĘCIA]
Wśród uczestników spotkania był kornowacki wójt Grzegorz Niestrój

11 sierpnia Koło Gospodyń Wiejskich „Prężny Kornowac” przeprowadziło warsztaty zielarskie, w którym oprócz członkiń KGW uczestniczyły inne mieszkanki gminy, przyszedł też wójt Grzegorz Niestrój.

Szkolenie rozpoczęło się powitaniem gości przez przewodniczącą Iwonę Kornas, a następnie wysłuchano wykładu „Leczenie przez jedzenie” przeprowadzonego przez Elżbietę Dziubę z Powiatowego Zespołu Doradztwa w Raciborzu. Po wykładzie uczestnicy wykonali samodzielnie oleje smakowe według własnych upodobań oraz sól ziołową. Nie zabrakło poczęstunku, równie pysznego, co zdrowego. Warsztaty odbyły się w przyjaznej i wesołej atmosferze, nie zabrakło rozmów, wymiany doświadczeń i przepisów na zdrowe potrawy przyprawiane ziołami.

Ludzie

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].