Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ruszył na pomoc, uniknął ciosu i obezwładnił agresora

Mężczyzna zauważył, że na przystanku autobusowym młody chłopak zaatakował seniora. Bez chwili wahania pobiegł na miejsce, obezwładnił napastnika i wezwał policję.

Ruszył na pomoc, uniknął ciosu i obezwładnił agresora
Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji mieszkańca, senior został uratowany z rąk napastnika.

Do zdarzenia doszło na przystanku autobusowym przy ul. św. Wawrzyńca w Wodzisławiu. Na ławce siedziało dwóch mężczyzn, młodszy i starszy. W pewnej chwili młodszy zaatakował seniora - uderzył go w głowę, w wyniku czego ten upadł na ziemię. Napastnik kopał i wyrwał mu plecak, żądając telefonu komórkowego.

Sytuację ze swojego balkonu zauważył jeden z okolicznych mieszkańców, który bez chwili wahania ruszył na miejsce. Agresor wymierzył cios w jego kierunku, jednak mężczyzna błyskawicznie go obezwładnił, po czym zadzwonił na policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali, jak się okazało, nietrzeźwego 26-latka, wezwali również karetkę pogotowia. 66-latek, przebadany na miejscu przez ratowników, wrócił do domu.

Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Napastnik po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorski zarzut usiłowania rozboju. Przyznał się do popełnienia czynu.

Zastosowano wobec niego dozór policji, dostał również zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za przestępstwo, którego się dopuścił, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. O dalszym losie 26-latka zdecyduje sąd.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].