Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Znany kucharz gotował na Zamku Piastowskim. Kiedy emisja programu?

Łukasz Szymon Gamoń - znany Szef Kuchni, rybniczanin z krwi i kości, pasjonat kulinarny propagujący kuchnię śląską, nowoczesną oraz swoją autorską, zawitał w poniedziałek 8 sierpnia na Zamek Piastowski w Raciborzu.

Znany kucharz gotował na Zamku Piastowskim. Kiedy emisja programu?
Z kucharzem gotowała Krystyna Niklewicz, dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu

Swoje doświadczenie zdobywa od 20 lat w restauracjach Górnego Śląska i Podbeskidzia. Znany jest z gotowania na antenie TVS, gdzie prowadzi autorski program pt. „Gamoń w Kuchni”. W swoim programie prezentuje pomysły na dania zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym ujęciu.

- Powodów wybrania Zamku Piastowskiego w Raciborzu na potrzeby emisji odcinka było kilka. Zamek Piastowski w Raciborzu to dawna siedziba Piastów, stąd pochodzi m. in. Mieszko IV Laskonogi, syn księcia Władysława II Wygnańca, wnuk księcia Bolesława Krzywoustego, twórca księstwa raciborskiego, pan na Krakowie, dzielnicowy władca Polski. Tu znajduje się kaplica św. Tomasza Becketa z Canterbury. Świątynia nazywana jest śląską Sainte-Chapelle oraz perłą śląskiego gotyku - zauważa Grzegorz Nowak z raciborskiego Zamku.

W programie, oprócz smaków i receptur, które Łukasz Szymon Gamoń przygotował wspólnie z Dyrektor Zamku Piastowskiego - Krystyną Niklewicz, poznamy historię tutejszego obiektu, jak również dowiemy się, co zamek oferuje współcześnie. Nad wątkami historycznymi, pojawiającymi się w programie, związanymi z dawną piastowską siedzibą, opiekę merytoryczną sprawował Grzegorz Nowak - Starszy Specjalista w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Wspólne gotowanie ze znanym kucharzem, odbyło się w plenerze, na dziedzińcu, na tle Zamku Piastowskiego.

- Jaką potrawę przyrządzono? Niech to pozostanie tajemnicą do dnia premiery. Możemy zapewnić jednak, że będzie bardzo smacznie - przekazują pracownicy raciborskiego Zamku. Emisja programu odbędzie się na antenie TVS. Odcinek premierowy odbędzie się w sobotę 13 sierpnia, o godz. 14:45.

źródło: Zamek Piastowski w Raciborzu, oprac. (d)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].