Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zabił męża swojej partnerki. 22-latka wszystko widziała i nic nie zrobiła

Mężczyzna zmarł po brutalnym pobiciu - to jego ciało znaleziono przed tygodniem w kopleksie leśnym w okolicy kąpieliska Ruda. We wtorek (9.08.) policja poinformowała o szczegółach tej sprawy, w której zatrzymano już dwie osoby - żonę ofiary i jej aktualnego partnera. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa.

Zabił męża swojej partnerki. 22-latka wszystko widziała i nic nie zrobiła
Mężczyzna odpowie za zabójstwo. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu. / fot. pixabay

Przyszedł na spotkanie z żoną

21 lipca 41-latek stawił się na terenie kompleksu leśnego w okolicy kąpieliska Ruda, na umówione spotkanie ze swoją żoną, z którą nie mieszkał od ubiegłego roku. Jednak 22-latka nie przyszła na spotkanie sama. Po chwili do niej i jej męża, dołączył jej aktualny partner.

Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, w trakcie której 33-latek brutalnie pobił pokrzywdzonego, po czym jego ciało ukrył w krzakach. Kobieta, która była świadkiem pobicia, nie udzieliła pomocy, ani nie powiadomiła organów ścigania o popełnionym przestępstwie.

Kobieta nie zareagowała

Niespełna dwa tygodnie później, 2 sierpnia, na terenie kompleksu pracownicy zieleni miejskiej ujawnili zwłoki mężczyzny. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca. Rybniccy kryminalni ustalili, że mężczyzną był 41-letni mieszkaniec Rybnika. Dalsza praca śledczych pozwoliła na ustalenie okoliczności jego śmierci oraz związanych z nią osób.

Zarzut o zabójstwo

4 sierpnia kryminalni zatrzymali podejrzanego o zabójstwo 33-letniego mężczyznę oraz 22-letnią żonę pokrzywdzonego. Oboje zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Rybniku, gdzie usłyszeli zarzuty.

Mężczyzna odpowie za zabójstwo. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu. Kobiecie postawiono zarzut nieudzielenia pomocy oraz niepowiadomienia organów ścigania o popełnionym przez inną osobę przestępstwie zabójstwa. Grożą jej 3 lata więzienia. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę i prokuratora Sąd Rejonowy w Rybniku tymczasowo aresztował parę na okres trzech miesięcy.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~takaprawda (5.184. * .120) 10.08.2022 18:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ciekawe skąd sie wzioł jej aktualny partner akurat tam.

~Molo (31.0. * .254) 10.08.2022 08:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Mało 3 lata, miała współudział w morderstwie.