Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Marszałek Chełstowski rozwiewa nadzieje radnych powiatu na poluzowanie uchwały antysmogowej

Przy okazji otwarcia fragmentu wyremontowanej drogi wojewódzkiej nr 935 (Racibórz-Rzuchów) Jakub Chełstowski powiedział mediom, że śląskie władze raczej nie będą się przychylać do apeli samorządów o odroczenie przestrzegania uchwały antysmogowej.

Marszałek Chełstowski rozwiewa nadzieje radnych powiatu na poluzowanie uchwały antysmogowej
Jakub Chełstowski szef zarządu Województwa Śląskiego powiedział w Kornowacu, że samorząd województwa raczej nie przychyli się do apeli o "poluzowanie" uchwały antysmogowej

Nie tylko Powiat Raciborski wystąpił do Sejmiku Województwa Śląskiego o odsunięcie w czasie wdrażania przepisów o zakazie palenia węglem i drewnem w tzw. kopciuchach czy kozach. O apel samorządowców ziemi cieszyńskiej pytało marszałka Radio 90 w poniedziałek 25 lipca w Kornowacu.

Nie chcą sporu prawnego

Jakub Chełstowski powiedział w tej stacji, że władze województwa mogą się narazić na spór prawny, z osobami, które dostosowały się albo będą żądały przestrzegania tej uchwały.

- Więc to nie jest problem zero-jedynkowy, że możemy to wydłużyć w jednym miejscu, czy poszerzyć, czy wydłużyć o rok - oznajmił marszałek.

- Więc raczej na tę chwilę nie będziemy się do tego apelu przychylać - dodał Chełstowski.

Wspomniał, że Województwo Śląskie czeka na uruchomienie gigantycznych środków na rozwój systemów grzewczych opartych na Odnawialnych Źródłach Energii.

Utracą motywację

- Śląsk jest liderem tych przemian, jeśli chodzi o czyste powietrze, więc byłby to trudny proces, żeby w jakimś stopniu tę uchwałę poluzować. Musimy być tutaj równoważni, uważam, że ruszanie tej uchwały spowoduje więcej problemów niż korzyści - stwierdził w wypowiedzi dla Radia 90 marszałek województwa śląskiego.

- Bałbym się, żeby potem ta uchwała nie stała się, jakby to powiedzieć, nikogo nie motywowała do walki o czyste powietrze - zaznaczył J. Chełstowski.

Zdaniem marszałka obecny kryzys energetyczny może się skończyć z uwagi na to, że nowe źródła dostaw będą do Polski płynęły, albo inne źródła zostaną uruchomione. - A my z tym problemem zostaniemy - podsumował Chełstowski.

Więcej o tym tutaj:

https://www.radio90.pl/co-z-uchwala-antysmogowa-marszalek-wojewodztwa-raczej-nie-bedziemy-sie-do-tego-apelu-przychylac.html

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].