Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Akcja "Bezpieczny Pieszy" - posypały się mandaty

W minionym tygodniu raciborska policja prowadziła kolejną akcję w ramach cyklicznych działań "Bezpieczny pieszy". Funkcjonariusze pojawili się w miejscach, gdzie ruch pieszych jest szczególnie intensywny i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.

Akcja "Bezpieczny Pieszy" - posypały się mandaty
Akcja "Bezpieczny Pieszy" przeprowadzana jest cyklicznie / fot. KMP Racibórz

W trakcie prowadzonej akcji policjanci wylegitymowali 59 osób. Odnotowano sporą liczbę wykroczeń - 17 osób dostało pouczenie. Jeszcze więcej osób ukarano mandatami karnymi, które funkcjonariusze wręczyli aż 28 osobom. Dwa wnioski zostaną skierowane do sądu.

Piesi najczęściej nie stosują się do sygnalizacji świetlnej na przejściach i przechodzą przez jezdnię w miejscach zabronionych.

Policjanci wymieniają również, jakie przewinienia w rejonie przejść dla pieszych najczęściej popełniają kierowcy: to przekraczanie prędkości w rejonie oznakowanych przejść oraz wyprzedzanie w tych miejscach innych samochodów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryKierowca76 (94.254. * .207) 24.07.2022 20:58

Z tym wyprzedzaniem na przejściach to jest trochę na wyrost. W promieniu 20-50 metrów od przejścia nie ma żywej duszy (nawet kulawego psa) i zakaz wyprzedzania??? To pokazuje że przepis jest wadliwie skonstruowany i służy tylko i wyłącznie do łupienia z kasy (a takich przepisów jest więcej). Ale popieram akcję karania pieszych - dalej włażą z nosem w komórkach, nie patrzą na światła. Podobnie rowerzyści.