Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odpust w opactwie. Metropolitalne obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP ponownie odbędą się w Rudach [zapowiedź]

Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach ponownie zaprasza wiernych na uroczystości odpustowe. W tym roku powodów do świętowania będzie więcej, przypada bowiem 30. rocznica ustanowienia diecezji gliwickiej.

Odpust w opactwie. Metropolitalne obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP ponownie odbędą się w Rudach [zapowiedź]
Msza Św. odpustowa zaplanowana jest na godzinę 11.00

Metropolitalny Obchód Odpustu Wniebowzięcia NMP to wyjątkowa uroczystość organizowana na dziedzińcu opactwa w Rudach. W święto, 15 sierpnia (poniedziałek), o godzinie 11.00 odprawiona zostanie tam Eucharystia.

Po południu z kolei, o godzinie 15.00 w Bazylice Mniejszej odbędą się odpustowe nieszpory.

Uroczystości odpustowe w opactwie to zawsze duże przeżycie duchowe dla parafian i wiernych, którzy przybywają z różnych zakątków regionu, by wziąć udział w Mszy w tym wyjątkowym miejscu.

Jednak samo miejsce to nie wszystko, Eucharystia koncelebrowana jest przez biskupów, kapłanów, a także arcybiskupa Wiktora Skworca.

Podniosła uroczystość w jednym z najważniejszych świąt Kościoła Katolickiego zawsze gromadzi tłumy wiernych

Wierni tłumnie przybywają w to wyjątkowe miejsce na mapie regionu, by w pięknych okolicznościach przeżywać uroczystości Wniebowzięcia NMP / grafika: mat. pras.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].