Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 14-20 lipca

Koncerty na Machnikowcu w Rydułtowach, Bieg Sołecki w Lubomi, Turniej "Gigantyczne piłkarzyki" o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu w Mszanie. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie wodzisławskim.

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 14-20 lipca
Koncerty na Machnikowcu w Rydułtowach już w piątek. (fot. rydułtowy.pl)

CZWARTEK - 14 lipca

18.00 Teżniogranie przy Tężni w Radlinie. Wystąpią soliści z Miejskiego Ośrodka Kultury.


PIĄTEK - 15 lipca

10.00 Pan Twardowski - Spektakl teatralny Krak-Art w Bibliotece w Wodzisławiu. Bilet 7 zł.

17.00 Koncerty na Machnikowcu w Rydułtowach. Wystąpią dwa zespoły dla wszystkich grup wiekowych. Nie zabraknie elementów ruchowych. Możliwość rozmowy i wysłuchania wykładu specjalisty z zakresu profilaktyki uzależnień. Na czas koncertu będzie czynna kawiarnia.


SOBOTA - 16 lipca

9.00 Wodzisławski ekobazar na rynku w Wodzisławiu.

1 edycja Ultramaratonu kolarskiego Tour de Silesia na terenie gminy Godów. Szczegółowe informacje znajdują się na dedykowanej stronie.


NIEDZIELA - 17 lipca

1 edycja Ultramaratonu kolarskiego Tour de Silesia na terenie gminy Godów. Szczegółowe informacje znajdują się na dedykowanej stronie.

15.00 VIII Bieg Sołecki LubomiaTyp zawodów - bieg, nordic walking. Biuro zawodów - Wiejski Dom Kultury Grabówka od godz. 13.00 do godz. 14.30 (dostępne toalety). Godzina startu 15:00 – Parking przy WDK Grabówka. Meta – Parking przy WDK Grabówka.


PONIEDZIAŁEK - 18 lipca

10.00 Warsztaty pacynkowe w Bibliotece w Wodzisławiu. Prowadzone przez Bajkowe Skarbki Śląska. Bilet 7 zł.

10.00 - 11.30 „Połowy rybaka - eko-warsztaty” - warsztaty teatralno-plastyczne w Wodzisławskim Centrum Kultury (5-12 lat), prowadzenie: Dorota Krawczyk (Teatr Szydło i Szydełko), bilet: 10 zł (zapisy).

10.00 TWÓRCZE PONIEDZIAŁKI w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie – „ODKRYJ RYTM W SOBIE” warsztaty perkusyjne prowadzi  Dariusz Wantuch.


WTOREK - 19 lipca

10.00 - 12.00 „Podwodne szyjątka” - warsztaty szycia z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Wodzisławskim Centrum Kultury (7-15 lat), bilet: 10 zł (zapisy).

10.00 Wakacyjne zajęcia kulinarne w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży w Wodzisławiu. Czytanie książki Bajka Pachnąca Truskawkami oraz przygotowanie owocowej sałatki.

10.00 Turniej "Gigantyczne piłkarzyki" o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu w Mszanie. 6 osobowe drużyny zagrają mecz na dmuchanym boisku. Zapisy telefonicznie lub osobiście w GOS.


ŚRODA - 20 lipca

9.00 MOJE WAKACJE w Gminie Mszana. Wyjazd od Rybnika na Akademie Teatru i Sztuk Wrażliwych. Zajęcia poprowadzi reżyser i instruktor teatralny Izabela Karwot. Koszt 20 zł. Zapisy pod nr tel. 32 4720076.

10.00 - 11.30 „Morskie błyskotki” – warsztaty tworzenia biżuterii w Wodzisławskim Centrum Kultury, (5-12 lat), bilet: 10 zł (zapisy)

10.00 Oto jest Rzym. Zajęcia plastyczno-literackie w Parku Miejskim w Wodzisławiu. Czytanie książki Oto jest Rzym. Wspólne wykonanie pizzy z papieru.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 14-20 lipca

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 14-20 lipca

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 14-20 lipca

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 14-20 lipca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].