Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Badają kierunki podróży. Ciebie też mogą o to zapytać

Główny Urząd Statystyczny prowadzi właśnie kolejną edycję badań, które mają dać odpowiedzi nt. najczęstszych kierunków zagranicznych wyjazdów mieszkańców Polski. Publikuje również dane z ubiegłego roku.

Badają kierunki podróży. Ciebie też mogą o to zapytać
Zdecydowanie najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnych podróży jest Chorwacja / fot. poglądowe

Jeszcze przez tydzień, do 20 lipca, potrwa ankietowe telefoniczne badanie, które ma na celu zebranie danych o krajowych i zagranicznych wyjazdach, zarówno prywatnych, jak i służbowych w II kwartale br.

- To badanie reprezentacyjne, prowadzone w wylosowanych mieszkaniach. Przeprowadzane jest telefonicznie, dlatego jeśli zadzwoni do Państwa ankieter, zwracamy się z gorącą prośbą o udział w wywiadzie telefonicznym, ponieważ uzyskiwane od Państwa informacje są niezwykle istotne - przekazuje Główny Urząd Statystyczny.

Badania dostarczają wiedzy m.in. o skali uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach, rodzajach wykorzystywanych usług turystycznych czy o poziomie wydatków związanych z podróżami. Zebrane informacje zostają z kolei wykorzystane na potrzeby statystyki w dziedzinie turystyki, rachunków narodowych, bilansu płatniczego oraz statystyki obszarów transgranicznych.

To już trzeci etap tegorocznych badań, ostatnie zostało zaplanowane w terminie 1-20 października.

W badaniu zbierane są informacje dotyczące:

  • podróży krajowych i zagranicznych mieszkańców Polski w celach prywatnych i służbowych,
  • cech społeczno-demograficzne wyjeżdżających mieszkańców Polski,
  • kierunków wyjazdów,
  • długości podróży,
  • rodzajów wykorzystywanej bazy turystycznej,
  • wydatków związanych z podróżami,
  • przyczyny nieuczestniczenia mieszkańców Polski w podróżach.

Co się dzieje z odpowiedziami respondenta?

Do danych jednostkowych uzyskanych od respondenta mają dostęp jedynie pracownicy statystyki publicznej, wyłącznie w celu dokonania zestawień, opracowań i analiz.

Udostępnianie danych odbiorcom i publikowanie ich możliwe jest dopiero po zagregowaniu danych jednostkowych, czyli pogrupowaniu ich według określonych kategorii, np.: według grup społeczno-zawodowych (emeryci, pracujący) lub danego przekroju terytorialnego (powiaty, województwa) i usunięciu cech identyfikacyjnych.

Gdzie wyjeżdżamy i po co? GUS prezentuje dane z poprzedniego roku / grafika stat.gov.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].