Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W niedzielę oddaj krew w Radlinie przy kościele

Nie każdy ma szczęście być krwiodawcą, ale każdy może namawiać do oddawania krwi tych, którzy mogą to zrobić dla ratowania drugiego człowieka. - Zapraszamy do zachęcania i oddawania krwi, której w okresie wakacyjnym szczególnie brakuje - informują organizatorzy akcji, która odbędzie się 3 lipca. 

W niedzielę oddaj krew w Radlinie przy kościele
W okresie wakacyjnym potrzeba znacznie więcej krwi. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji w Radlinie!

W niedzielę oddaj krew w Radlinie przy kościele

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KWK "Anna" w Pszowie najbliższą akcję organizuje w niedzielę 3 lipca wraz ze strażakami z OSP Biertułtowy. Akcja odbędzie się w Radlinie przy probostwie kościoła Wniebowzięcia NMP (ul. Korfantego 14), rejestracja dawców odbywać się będzie w godzinach 9.00 - 13.30.

Krew mogą oddawać zdrowe osoby, od 18 do 65 roku życia (nowi dawcy do 60 lat) które w ostatnim czasie nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem.

- Przychodząc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty i być po lekkostrawnym, ubogim w tłuszcze posiłku. Już dzień przed oddaniem krwi należy pić więcej płynów, najlepiej słodkich. 24 godziny przed oddaniem krwi nie spożywać napojów alkoholowych. Oddając krew, nie tylko ratuje się drugiego człowieka, ale również chroni własne zdrowie, gdyż każda oddana krew jest poddawana wielu badaniom - zapewnia Adam Porwoł, koordynator akcji. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].