Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nauczyciel to zawód z bonusem, czyli miejskie zakończenie roku szkolnego w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Życie to pasmo wyzwań, na które można się przygotować, m.in. w szkole. Pomagają w tym nauczyciele i rówieśnicy - powiedział do uczniów prezydent Raciborza 24 czerwca.

Nauczyciel to zawód z bonusem, czyli miejskie zakończenie roku szkolnego w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Monika Fischer otrzymała tytuł Prymusa Szkoły Podstawowej nr 7 w Raciborzu (ZSP nr 2).

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Raciborzu był gospodarzem miejskiego zakończenia roku szkolnego. W uroczystości wzięli udział prezydent Raciborza Dariusz Polowy, dyrektorzy miejskich placówek oświatowych z dyrektorem ZSP nr 2 Andrzejem Skurkiem na czele, nauczyciele, rodzice i najzdolniejsi uczniowie z Raciborza. Nie zabrakło też wiceprzewodniczącego Rady Miasta Racibórz Michała Szukalskiego, radnej i dyrektor instytutu studiów pedagogicznych PWSZ w Raciborzu Ludmiły Nowackiej, a także naczelnika wydziału edukacji Krzysztofa Żychskiego.

Uroczystość była okazją do pożegnania tegorocznych absolwentów ZSP nr 2, wręczenia świadectw z czerwonym paskiem dla najlepszych uczniów szkoły, podziękowania rodzicom, a także wyróżnienia najlepszych uczniów ze wszystkich raciborskich szkół wraz z ich opiekunami. Na zdjęciu nauczycielki, które przygotowywały uczniów do olimpiad.

Dyrektor Skurk cieszył się, że większość uczniów i nauczycieli zapomniała już o zdalnym nauczaniu z pierwszego semestru i wyraził nadzieję, że powrotu do tej formy nauczania już nie będzie. Prezydent Polowy przyznał, że szkoła na Ocicach jest dla niego szczególna, uczęszcza do niej jego syn. - Bywało, że byłem tu wzywany specjalnie. Niekoniecznie, by odebrać pochwałę - żartował. Dziękując nauczycielom za ich pracę i życząc odpoczynku, zwrócił uwagę, że to wyjątkowy zawód z bonusem w postaci specjalnego miejsca, jakie pedagodzy zajmują w sercach uczniów na wiele lat.

W trakcie uroczystości tegoroczni absolwenci szkoły przekazali sztandar swoim następcom.

Ludmiła Nowacka zwróciła uwagę, że choć polska szkoła zmaga się z trudnościami - począwszy od strajków, przez pandemię po przyjęcie gości z Ukrainy - to za każdym razem radzi sobie z nimi.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Michał Szukalski

Radny Raciborza, strażak zawodowy

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wakacje2022 (82.180. * .245) 24.06.2022 14:53

Wakacje!!!

~ANNA8888 (217.138. * .78) 24.06.2022 14:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zawsze miło wspominam moich nauczycieli.