Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

To już dziś: niezwykła rocznica i koncert w Wodzisławiu

Koncerty takich gwiazd jak Grubson, Riedel, Steczkowska, Respondek, Moś, Roszak, Kozik - finalista The Voice of Poland oraz dwie równie uzdolnione uczestniczki programu Paulina Gołębiowska i Karolina Piątek uświetnią uroczyste obchody 100-lecia włączenia Górnego Śląska do Polski w Wodzisławiu Śląskim, które odbędą się w sobotę 2 lipca na wodzisławskim rynku.

To już dziś: niezwykła rocznica i koncert w Wodzisławiu

Ponadto w programie szereg atrakcji jak przemarsz grup rekonstrukcyjnych i przejście żołnierzy przez Bramę Wolności, wystawy sprzętu wojskowego, inscenizacje historyczne i inne koncerty (m.in. VLADISLAVIA, ROSZAK SHOW) oraz wiele innych.

Uroczyste obchody 100-lecia włączenia Górnego Śląska do Polski w Wodzisławiu Śląskim dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym w ramach Programu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Zapraszamy na Wodzisławski Rynek. Wstęp wolny.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Tymo73 03.02.2023 21:34

lukaszmichalski3 - ten sam co uczył mnie o tym, że 17 września ZSRR bandycko napadło na Polskę, jak powiedziałem to nauczycielce historii w 7 klasie podstawówki w 87r. to myślałem, że szkoły nie skończę...

lukaszmichalski3 02.07.2022 15:22
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Tymo73 kto Cię uczył historii

Tymo73 20.06.2022 21:19
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Jakie przyłączenie Górnego Śląska ??? Zbrojna agresja państwa polskiego na Śląsk, siłowa aneksja terenów przemysłowych, potrzeba taniej siły roboczej...