Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Boże Ciało w Wodzisławiu Śl. Po dwóch latach przerwy procesja przeszła ulicami miasta [ZDJĘCIA]

Po dwóch latach przerwy na ulice Wodzisławia Śl. wróciła procesja Bożego Ciała. Wierni bardzo licznie uczestniczyli w uroczystości liturgicznej ku czci Najświętszego Sakramentu.

 Boże Ciało w Wodzisławiu Śl. Po dwóch latach przerwy procesja przeszła ulicami miasta [ZDJĘCIA]

Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół katolicki obchodzi w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwaną potocznie Bożym Ciałem).

Boże Ciało jest świętem ruchomym, ściśle zależnym od tego, kiedy wypada Wielkanoc. W tym roku uroczystości obchodzono 16 czerwca. W Wodzisławiu Śl. radosne świętowanie rozpoczęło się mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP o 8.00. Po eucharystii wierni wyszli ze świątyni, by uczestniczyć w procesji do czterech ołtarzy zlokalizowanych przy rynku. - Jest to nasze publiczne świadectwo wiary i pobożności wobec Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie - mówił proboszcz parafii ks. prałat Bogusław Płonka.

Ołtarze zlokalizowano: przy pomniku św. Jana Nepomucena na parkingu parafialnym, na Rogu Sądowej i Minorytów, na Rynku pod figurą św. Wawrzyńca oraz przy figurze św. Ojca Pio przy Kościele. W uroczystości licznie wzięli udział wierni, poczty sztandarowe, dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty oraz dzwoniące dzwoneczkami. Okna domów przy ulicach: Wałowej, Sądowej, Styczyńskiego oraz przy rynku były przystrojone emblematami eucharystycznymi.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~op (91.192. * .86) 18.06.2022 11:42

a Sylwester latem Nie trzeba by bylo tak marznac

~SzaryMieszkaniec (94.254. * .206) 18.06.2022 11:05

Jestem za tym, aby te święto odbywało się w sobotę lub niedzielę...

~hannamazurek (5.173. * .84) 16.06.2022 21:31
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Byliśmy z dziećmi, bo moja córka sypała kwiatki. Bardzo ładna procesja, jak zwykle pogoda dopisała, to w torebce obowiązkowo cisowianka, na słońcu zawsze woda w zapasie. Dużo ludzi było, więcej niz sie spodziewałam