Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 16 - 22 czerwca

Food Fest! na rynku w Wodzisławiu Śląskim, Festyn rodzinny na boisku LKS-u "Silesia" Lubomia, XII edycja Śląskiego Maratonu Rowerowego w Mszanie. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie wodzisławskim.

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 16 - 22 czerwca
Food Fest! Przez 3 dni jedzenie z całego świata serwowane będzie na rynku w Wodzisławiu. (fot. archiwum)

PIĄTEK - 17 czerwca

15.00 - 22.00 Food Fest! na rynku w Wodzisławiu Śląskim.


SOBOTA - 18 czerwca

8.30 XII edycja Śląskiego Maratonu Rowerowego – Mszana 24H. Na starcie zawodnicy z całej Polski, którzy rywalizować będą na dystansach od 50 do 600 km. Start i meta przy Ośrodku Kultury w Mszanie, ul. Mickiewicza 92. Uiszczenie opłaty rejestracyjnej w wysokości 80 zł.

9.00 Wodzisławski Ekobazar na rynku w Wodzisławiu.

10.00 "Sztuka kiszenia – nasza wspólna pasja", realizowanego przez Wodzisławskie Centrum Kultury. Warsztaty zorganizowane zostaną z podziałem na dwie części. Pierwsza rozpocznie się o godz. 10.00 w Centrum Aktywności Społecznej. Druga część zadania będzie dotyczyła warsztatów kulinarnych, wykraczających poza tradycyjne, śląskie receptury.Spotkanie, które poprowadzi Anna Maksymowicz, zaczyna się o godz. 12.00 na rynku, a w razie niepogody – w CAS. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zapisy przyjmuje Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55, piak@wck.wodzislaw.pl).

12.00 - 22.00 Food Fest! na rynku w Wodzisławiu Śląskim.

15.00 i 18.00 Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncerty z okazji 30-lecia Zespołu Tanecznego Miraż. Podczas koncertu zespół zaprezentuje wszystkie choreografie, nad którymi w tym roku pracował podczas treningów. Bilety na koncert w cenie 30 zł do nabycia w kasie WCK i w sprzedaży online.


NIEDZIELA - 19 czerwca

10.00 Zawody sportowe "Czekoladowe kolce" oraz festyn rodzinny na kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Godowie. Dla wszystkich uczestników pamiątkowe odlewane medale. Atrakcje dla dzieci od godziny 12.00: dmuchańce, przejażdzki bryczką, ekologiczne stoisko, gastronomia. Opłata startowa 20 zł.

12.00 - 22.00 Food Fest! na rynku w Wodzisławiu Śląskim.

15.00 Festyn rodzinny na boisku LKS-u "Silesia" Lubomia. W programie: występy przedszkolaków, grup tanecznych, występy dzieci szkolnej, zabawa z maskotkami, pokaz motorów, koncert zespołu "Św. Marcina" oraz zabawa taneczna. Organizatorzy zapewniają atrakcje dla dzieci: darmowe dmuchańce, malowanie twarzy, darmowa wata cukrowa, nauka udzielania pierwszej pomocy, bogato zaopatrzony bufet.

16.30 Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert galowy KTT SPIN. Publiczność zobaczy choreografie w stylu latynoamerykańskim oraz standardowym. Premierowe pokazy najnowszych choreografii, przepiękne stroje, wspaniałe umiejętności taneczne oraz porywająca muzyka – to wszystko zawładnie sceną WCK. Bilety w cenie 20 zł.

17.30 Teatr Naszej Wyobraźni, Zespół Anava oraz Zespół Vladislavia zapraszają na spektakl "NIE-po-WAŻNE szoł/show i spod/spot" w Ośrodku Kultury w Gołkowicach.


ŚRODA - 22 czerwca

17.00 Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na Galę Akrobreak. Podczas imprezy zaprezentują się członkowie sekcji akrobatyki tanecznej pn. Akrobreak działającej w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w WCK. „Akrobreak” to zajęcia Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA, skierowane do dzieci i młodzieży zainteresowanych treningiem akrobatycznym. Prowadzone są w trzech grupach zaawansowania: rekreacyjnej, standard i masters. Bilety na Galę Akrobreak w cenie 20 zł.

18.30 Teatr Naszej Wyobraźni, Zespół Anava oraz Zespół Vladislavia zapraszają na spektakl "NIE-po-WAŻNE szoł/show i spod/spot" w Ośrodku Kultury w Gołkowicach.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 16 czerwca - 22 czerwca

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 16 czerwca - 22 czerwca

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 16 czerwca - 22 czerwca

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 16 czerwca - 22 czerwca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].