Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie było majówki, będzie czerwcówka. W Nędzy odbędzie się festyn, w programie konkurs na piwosza

Nędza ponownie nie zdecydowała się na zorganizowanie w tym roku majówki. W zamian przewidziano inne wydarzenia. Najbliższe odbędzie się w weekend czerwcowy.

Nie było majówki, będzie czerwcówka. W Nędzy odbędzie się festyn, w programie konkurs na piwosza
Czerwcowy festyn potrwa w Nędzy trzy dni (fot. arch. Nowiny.pl)

Wójt Nędzy Anna Iskała mówiła Nowinom, że z jednej strony powodem zrezygnowania z organizacji tegorocznego festynu majowego była pandemia koronawirusa. Choć wówczas zniesiono już restrykcje sanitarne, to w chwili, kiedy organizatorzy musieli podejmować wiążące decyzje w sprawie organizacji majówki, sytuacja była niepewna, bo ograniczenia nadal obowiązywały. Z drugiej zaś strony wójt nawiązywała do wojny w Ukrainie. Była mowa także o pogodzie, która już wielokrotnie zaskakiwała organizatorów wydarzenia.

Festyn postanowiono więc przenieść na kolejne miesiące. - Najbliższe spotkanie, to jeden z elementów, który zakładaliśmy, że będziemy organizować w zamian za majówkę - wyjaśnia wójt Iskała.

Wydarzenie rozpocznie się w Boże Ciało (tj. 16 czerwca) i potrwa przez trzy dni (do 18 czerwca). - Gwarantujemy wspaniałą zabawę i zapraszamy do Nędzy - anonsuje organizator festynu, LKS 1908 Nędza. Spotkanie uświetnią: Piotr Scholz, Karolina Trela, Peter Feszter i Duet Karo. Ponadto turnieje piłkarskie, zjazd mieszkańców Nędzy, a nawet konkurs na piwosza. Wydarzenie odbędzie się na boisku przy ul. Sportowej 13. Poniżej szczegółowy program:

Ludzie

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].