Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Oferty pracy urzędów to litanie obowiązków, wymagań, oczekiwań?

Dla wielu marzenie, dla innych powód do drwin. Praca w budżetówce ma tylu zwolenników, co przeciwników. Wodzisławski radny punktuje jedną z ostatnich ofert naborowych wodzisławskiego urzędu. - Jeśli ktoś chce wiedzieć, jak nie pisać ofert pracy, niech sprawdzi te publikowane w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu Śl. - komentuje.

Oferty pracy urzędów to litanie obowiązków, wymagań, oczekiwań?
Wodzisławski radny Łukasz Chrząszcz punktuje jedną z ostatnich ofert naborowych wodzisławskiego urzędu.

Radny Łukasz Chrząszcz zwraca uwagę, że na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy Urząd Miasta w Wodzisławiu Śl. opublikował kilka ofert pracy na stanowiska urzędnicze. Magistrat szukał m.in. pracownika w wydziale inwestycji miejskich. - Jest to bardzo ważny wydział dla terminowych realizacji dokumentacji inwestycyjnej, więc skuteczny nabór jest w interesie nas wszystkich - zwraca uwagę radny podkreślając, że właśnie od osób pracujących w urzędzie zależy sprawne działanie całego miasta.

Litania obowiązków, wymagań, oczekiwań

Nasz rozmówca podkreśla, że poradniki o pisaniu ofert wymieniają 8 punktów, z których najważniejszy dla kandydata to ten mówiący o tym, co firma ma do zaoferowania, w tym widełki wynagrodzenia. - Oferty pracy UM w Wodzisławiu Śl. zawierają litanie obowiązków, wymagań, oczekiwań, a na deser kwestionariusz osobowy z kilkunastoma pytaniami. Potem jest rozmowa kwalifikacyjna i test merytoryczny. Co oferuje pracodawca? Jakie wynagrodzenie, stopnie awansu? Nie wiadomo - wskazuje. Jego zdaniem, magistrat powinien podejść do tematu ogłoszeń zatrudnienia w sposób bardziej nowoczesny. - Czasy, gdy ludzie masowo zgłaszali się do pracy w urzędach, dawno minęły. Chociażby z tego względu, że mamy rynek pracownika - mówi.

Będą zmiany?

Łukasz Chrząszcz napisał interpelację o bardziej ludzkie podejście magistratu do przyszłych pracowników. Zapytał w niej m.in.: czy prawo zezwala urzędowi na publikację zarobków w ogłoszeniach o pracę, a jeśli tak, to dlaczego urząd tego nie robi. Radny otrzymał już odpowiedź. Udzielił mu jej sekretarz Zbigniew Gamza. W piśmie przyznaje rację radnemu, że oferty urzędowe powinny być uproszczone. "Aktualnie pracujemy nad zmianą procedury zatrudnianych pracowników na umowę o pracę do Urzędu Miasta Wodzisławia Śl." - czytamy w odpowiedzi. Dalej dowiadujemy się, że treści ofert mają być dostosowane do realiów dzisiejszego rynku pracy.

Radny czeka na efekty

Radnego Chrząszcza cieszą plany wodzisławskiego kierownictwa. - Czekam na efekty - komentuje. Zwróćmy jednak uwagę, że skomplikowane oferty naborowe na stanowiska urzędnicze dotyczą nie tylko wodzisławskiego magistratu, ale także okolicznych miast i gmin. Miejmy nadzieje, że i one pójdą o krok dalej i uproszczą oraz unowocześnią treści ofert.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 14.06.2022 20:12

wszystko i tak rozbije się o kasę, a ta jest w zasadzie zaszufladkowana wg stanowisk - także żadnej rewolucji nie będzie.

~MaGazynieR (46.134. * .12) 14.06.2022 17:22

Pracownik w wydziale INWESTYCJI MIEJSKICH - 3010 - 4000 BRUTTO?
Kierowca C+E po podstawówce - 12000 netto. Zdarzają się po średnich i wyższych bo za wykształcenie się w tym kraju nie płaci. Lepiej iść jeździć tirem niż narażać się na zarzuty kumoterstwa, niegospodarności, łapownictwa.

~ciekawy (188.137. * .185) 14.06.2022 15:50

dajcie już spokój wiadomo o co chodzi, chodzi to żeby nikt się nie zgłosić więc będzie można zatrudnić sobie kogo tam się chce

~January (79.124. * .139) 14.06.2022 15:44

Przede wszystkim zarobki są żenujące. 3010 brutto? Śmiech na sali a wymagania z kosmosu