Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Muzyka epicka w podziemiach starych wodociągów [ZDJĘCIA][WIDEO]

Kultura podczas tegorocznych Dni Raciborza dociera do miejsc powszechnie niedostępnych. Czwartkowy koncert odbył się wewnątrz filtra powolnego z 1898 roku, który służył do filtracji wody z Odry. Podczas koncertu można było usłyszeć utwory z tzw. klasyki, ale nie na instrumentach, na które były pierwotnie komponowane (np. na orkiestrę), a w wydaniu na skrzypce i organum. Przed raciborską publiką wystąpiła Elżbieta Skrzymowska oraz Stanisław Pielczyk.

Muzyka epicka w podziemiach starych wodociągów [ZDJĘCIA][WIDEO]

Elżbieta Skrzymowska urodziła się 31 lipca 1983 w Raciborzu w muzycznej rodzinie Małgorzaty i Antoniego Kucznierzów. Mimo, iż swoją formalną edukację i życie zawodowe związała ostatecznie z biologią, muzyka w jej życiu była i jest obecna cały czas. W 2007 roku ukończyła studia biologiczne na specjalizacji biologia środowiskowa na Uniwersytecie Warszawskim i również od 2007 roku pracuje w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, którego od 2020 roku jest dyrektorem. Jej głównym instrumentem są skrzypce, ale gra też na fortepianie i organach oraz śpiewa. Od 2009 roku jest członkinią rybnickiego zespołu jazzu tradycyjnego South Silesian Brass Band, w którym śpiewa i gra na skrzypcach, współpracuje też jako skrzypaczka z operetkowym teatrem Arte Creatura, jest członkinią tria Elara Classic Trio oraz kwartetu wokalnego Babski Kwartet. W latach 2002-2007 była skrzypaczką w warszawskim zespole muzyki celtyckiej „The Irish Connection”, a po powrocie ze studiów do Raciborza tworzyła przez kilka lat własny zespół folkowy „Wersja Robocza”. Również w latach 2007-2014 współpracowała jako skrzypaczka z Gliwickim Teatrem Muzycznym. Przez wiele lat z przerwami była członkinią raciborskiej Grupy Bez Nazwy, zarówno jako wokalistka jak i jako skrzypaczka.

Dr Stanisław Pielczyk urodził się 14 stycznia 1982 roku w Raszczycach. Ukończył z wyróżnieniem PSM I st. w Raciborzu oraz PSM II st. w Rybniku w klasie organów Elżbiety Włosek – Żurawieckiej. W 2007 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Od 1993 roku jest organistą w swojej rodzinnej miejscowości. Zajmuje się też budowaniem instrumentów oraz problematyką instrumentów historycznych. Jest pracownikiem Muzeum Organów Śląskich w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na stanowisku asystenta naukowego. Jest pedagogiem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Rybniku i Zabrzu, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu gry organowej, gry na fortepianie, akompaniamentu liturgicznego, zespołów kameralnych i improwizacji organowej. W listopadzie 2011 roku w Izbie Rzemieślniczej we Wrocławiu zdał z najwyższą oceną egzamin czeladniczy w zawodzie organmistrz. Od 2012 roku jest członkiem Archidiecezjalnej Komisji do spraw Muzyki Sakralnej w Katowicach. W listopadzie 2018 roku uzyskał stopień doktora sztuki dziedzinie sztuk muzycznych, w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka.

Źródło: rck.com.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Danuta0078 (5.184. * .223) 10.06.2022 06:54

Super koncert. Super miejsce. Super atmosfera.