Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 9 - 15 czerwca

Dni Raciborza - szczegółowy program, Festiwal Muzealny na Placu Księżnej, Festiwal Gier Planszowych w Bibliotece. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie raciborskim.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 9 - 15 czerwca
Magiczna potańcówka na Placu Ofki w ramach Dni Raciborza. (fot. RCK)

CZWARTEK - 9 czerwca

17.00 „Safari moich marzeń - Tanzania, Kenia” Robert Gondek - spotkanie podróżnicze w Bibliotece w Raciborzu. Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw. Wstęp wolny.

Dni Raciborza 2022
Wodociągi Raciborskie:
19.00 Stanisław Pielczyk (organum), Elżbieta Skrzymowska (skrzypce) - MUZYKA EPICKA W STARYCH WODOCIĄGACH. Wejściówki do odbioru w Visit Racibórz.


PIĄTEK - 10 czerwca

Dni Raciborza 2022
9.00-15.00
Trening z Mistrzami – miasteczko sportowe na Ośrodku Sportu i Rekreacji
14.00-16.00 Trening na ścieżce zdrowia w Arboretum Bramy Morawskiej
16.00-18.00 Spacer filozoficzny Dezyderata z dr. Z. Wieczorkiem i D. Wacławczykiem w Arboretum Bramy Morawskiej
19.30-21.30 Noc Świętojańska w Parku im. Miasta Roth
21.00-24.00 Złote Lata Swingu z South Silesian Brass Band i Swing City na Placu Księżnej Ofki Piastówny - DANCING POD TĘCZOWĄ.
Skatepark OSiR - BREAKING GRAFFITI MUZYKA:
15.00-19.30 Breakingowe warsztaty taneczne
19.30-20.00 Pokazy taneczne mistrzów
20.00-21.00 Koncert hip-hopowy

11.00 "Kultura bez Granic" w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Na deskach Kuźni Kultury zatańczą zespoły z Litwy, Macedonii Północnej oraz Ludowy Zespół Tańca BARVINOK z Ukrainy. Tegoroczny, taneczny pokaz w Kuźni Raciborskiej odbędzie się w ramach MIĘDZYNARODOWYCH DNI FOLKLORYSTYCZNYCH.

17.00 Koncert Galowy laureatów XV Gminnego Konkursu Gwary Ślaskiej w sali widowiskowej Centrum Kultury w Tworkowie. Wstęp wolny.

17.30 Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na "Koncert piosenki dziecięcej i nie tylko..." w wykonaniu wokalistów dziecięcych zespołu WIRAŻ pod kierunkiem Elżbiety Biskup. Wstęp wolny.


SOBOTA - 11 czerwca

10.00 w raciborskiej bibliotece rusza Klub Ojca. Pierwsze spotkanie odbędzie się pod znakiem robotyki Lego WeDo. Tematem warsztatów będzie projektowanie i programowanie klocków Lego WeDo 2.0. Powstaną zdalnie sterowane samochody wyścigowe, które wezmą udział w wyścigu.

Dni Raciborza 2022
9.00-19.00 ALOHA OBORA - Otwarcie sezonu basenowego na Basenie Obora.
10.00-17.00 Mażoretkowy Zawrót Głowy na Zamku Piastowski.

IV Raciborski Festiwal Gier Planszowych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
10.00-14.00 Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Carcassonne
12.00-13.00 Rodzinny turniej Dobble
13.00-14.00 Wyścigi w workach, wyścigi z jajkiem na łyżeczce oraz zawody narciarskie na trawie
14.00-18.00 Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Catan
15.00 - Prezentacja gier rodzinnych (Park smoków, Architekci, Kaskadia, Draftozaur)
Ponadto dla każdego uczestnika Festiwalu planszówkowe pamiątkowe gadżety!

Plac Księżnej Ofki Piastówny - FESTIWAL MUZEALNY:
16.00-18.00 Pokaz rzemiosł dawnych (odkrywki archeologiczne, wikliniarz, garncarz, płatnerz, mincerz, kuchnia Drengów)
18.00-19.45 Floripari ((koncert muzyki dawnej i pokaz mody dworskiej)

Plaża Miejska - FUN NAD ODRĄ
20.00-21.30 Reni Jusis
21.30-23.00 Raidho & T.Etno live
23.00-0.30 Sincz B2B Arude (PL/UA)
0.30-3.00 Furrier

15.00 Festyn rodzinny na placu Zwycięstwa. W programie: występy przedszkolaków, występy podopiecznych MOKSiRu, zabawa z animatorem, dmuchańce, bazarek z odzieżą, pokazy policyjne i strażackie, zabawa taneczna. Wstęp wolny.

16.00 Dzień Dziecka przy Przedszkolu w Turzu. W programie: występy Turzaczków, pokazy strażackie, zabawy na "dmuchańcach", wieczorem zabawa taneczna. Wstęp wolny.

16.00 Festyn rodzinny w Jankowicach. Festyn odbędzie się przy Świetlicy Wiejskiej. W programie: przejazd wozem konnym, pokazy OSP Jankowice, zabawa z zespołem "Matt Music".

17.00 Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza na najnowszy spektakl Teatru Ubogiego pt. "Chata w lesie". Spektakl będzie grany w sali GCK. Bezpłatne wejściówki można odebrać w GCK i GBP codziennie w godzinach otwarcia. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 4 lat.


NIEDZIELA - 12 czerwca

Urząd Gminy w Kornowacu organizuje pieszą imprezę rekreacyjno – turystyczną pn. "Przez Kornowac z kijkami 2022". Start i meta marszu przy Domu Kultury w Rzuchowie. Osoby, które chcą wziąć udział w tym wydarzeniu, muszą wypełnić karty zgłoszeniowe. O szczegółach można przeczytać na stronie internetowej urzędu.
13.00 - Zbiórka i zapisy uczestników przy Domu Kultury w Rzuchowie ul. Karola Miarki 8B,
14.00 - Rozpoczęcie marszu,
17.00 - Planowany powrót z trasy marszu i poczęstunek dla uczestników,
18.00 - Zakończenie imprezy.

Dni Raciborza 2022
15.00-19.00 Śląsk Kraina Wielu Kultur na Zamku Piastowski (Przemarsz: Plac Długosza – Rynek – Matka Polka)

Plaża Miejska - ENERGETYCZNY FINAŁ POP ETNO ROCK
19.00-20.30 Zalia
20.30-22.00 Gucul-Huligan (UA)


PONIEDZIAŁEK - 13 czerwca

Dni Raciborza 2022
18.00 Koncert zespołu Barwinok (UA) w Raciborskim Centrum Kultury - NA LUDOWĄ NUTĘ. Rewelacyjny zespół ludowy z ukraińskiej Winnicy. Honorarium za koncert zespół przeznacza na pomoc walczącej Ukrainie. Bilety w cenie 30 zł, 20 zł dostępne w kasach RCK i na www.biletyna.pl


WTOREK - 14 czerwca

18.00 40-lecie koncertów umuzykalniających Franciszka Borysowicza w Raciborskim Centrum Kultury. Do południa odbędą się koncerty umuzykalniające w PSM I stopnia im. S. Moniuszki w Raciborzu, a po południu o godz. 18:00 do RCK (na salę widowiskową) na recital fortepianowy oraz inne niespodzianki muzyczne. Wstęp wolny!


ŚRODA - 15 czerwca

16.00 „Kowal i diabeł” Józefa Lompy – warsztaty edukacyjno-plastyczne w Filii nr 3 Ocice. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-14 lat prowadzone przez ilustratorkę Jolantę Różacką. Jolanta Różacka - ilustratorka, projektantka graficzna. Zapisy pod numerem tel. 32 415 7639.

19.00 Dom Kultury w Kobyli zaprasza na spektakl dla dzieci pt. "Bajki Polskie" Teatru Nemno. Wstęp wolny.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 9 - 15 czerwca

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 9 - 15 czerwca

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 9 - 15 czerwca

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 9 - 15 czerwca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].